Чи потрібно міняти “права“ з нерозділеними категоріями на нові – відповідь суду

В Україні поліцейські часто штрафують водіїв на 3 400 гривень за керування автомобілем за наявності посвідчення водія з нерозділеними категоріями. Проте суд вважає, що такий штраф незаконний, повідомляє "Дорожній адвокат".

Чи потрібно міняти “права“ з нерозділеними категоріями на нові – відповідь суду  - today.ua

Поділ категорій передбачений законом №586-VI від 2008 року. Зокрема передбачено розмежування кожної категорії на дві. Наприклад, "А" на "А1" та "А", тощо.

Українське законодавство дозволяє обмін прав на нові – з розділеними категоріями. Однак є один дуже важливий нюанс…

Нюанс полягає в наступному. У законі йдеться про те, що права водія "можна обміняти" і немає мови про те, що вони "підлягають обов'язковому обміну".

Юристи також зазначають, що у старих правах зазначаються категорії, які відповідають розділеним, а положення №511 каже, що обмін посвідчення відбувається без складання іспитів, окрім окремих випадків.

Таким чином, патрульні поліцейські не мають законних підстав для того, щоб штрафувати водіїв за керування автомобілем за наявності посвідчення водія з нерозділеними категоріями, видане до вересня 2008 року.

Українське законодавство свідчить, що обмін посвідчення водія проходить без складання іспитів і необов'язково.

Нагадаємо, з 1 листопада в Україні почали діяти оновлені правила дорожнього руху. Зміни в основному торкнулися дорожньої розмітки та дорожніх знаків.