Чи потрібно міняти мастило, якщо автомобіль не їздив? Відповідь експертів

В Україні під час війни багато автомобілістів стали рідше їздити на своїх автомобілях, а деякі взагалі залишили їх на довгий час у гаражах. Чи потрібно міняти моторне мастило, якщо автомобіль практично не їздив? Відповідь на це запитання дали експерти журналу "За кермом".

Чи потрібно міняти мастило, якщо автомобіль не їздив? Відповідь експертів - today.ua

Експерти кажуть, зокрема, що максимальний інтервал заміни моторного мастила, встановлений тим чи іншим автовиробником, не залежить від того, експлуатували автомобіль чи ні.

Справа в тому, що в двигуні мастило контактує з продуктами згоряння, окислення та водою. Тобто процеси окислення продовжуються навіть у той час, коли автомобіль стоїть.

Різні автовиробники дають різні рекомендації щодо інтервалу заміни моторного мастила. Так, наприклад, компанія Toyota рекомендує міняти мастило кожні 10 000 миль (16 093 км). Однак деякі механіки радять власникам автомобілів Toyota робити це частіше - приблизно кожні 8 000 км або кожні шість місяців.

Чи потрібно міняти мастило, якщо автомобіль не їздив? Відповідь експертів

Але моторне масло іноді може раніше за визначений термін втратити свої характеристики. Як тільки ви помітили, що, наприклад, мастило по консистенції почало нагадувати воду, його потрібно одразу замінити. Існує кілька способів заміни моторного мастила. Найпростіший з них – злив через зливний отвір. Але при цьому в двигуні залишається чимало продуктів відпрацювання.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як визначити, що залив підроблене моторне мастило.