Today.ua

Чи потрібно чистити каталізатор в автомобілі?

Каталізатор в автомобілі очищає вихлопні гази від шкідливих речовин. Процес відбувається в керамічних сотах. Вони часто забиваються незгорілими залишками. Зазвичай після цього каталізатор змінюють, але термін його служби можна продовжити...

Якщо своєчасно визначити, що каталізатор забився, то його можна почистити. Ось тільки багато водіїв не можуть діагностувати таку проблему.

У аталізатора, який забився, є кілька «симптомів». Наприклад, двигун почав гірше запускатися, пропускається запалювання. Крім того, починає падати тяга, що призводить до зниження потужності силового агрегату, а обороти не перевищують 4000.

Якщо в салоні раптом з'явився запах бензину, то це теж може свідчити про те, що каталізатор забився.

У тому випадку, якщо проявився хоча б один з перерахованих вище «симптомів», потрібно ретельно перевірити автомобіль і встановити причину його виникнення.

Зазвичай каталізатор розбирають і чистять на СТО. Фахівці витягують соти і продувають їх стисненим повітрям. Головне, щоб на торцях сот не було розплавлення, інакше потрібного результату не буде. Потім в корпус заливають карбюраторну рідину і залишають на деякий час. Потім промивають гарячою водою, сушать і проводять продування.

Спосіб промивання конвертера за допомогою карбюраторної рідини - цілком ефективний.

Іноді автомобілісти для того, щоб прочистити каталізатор різко стартують кілька разів. Цього робити не можна, так як соти можуть пошкодитися.

На жаль, практично ніхто з автомобілістів не чистить каталізатор. Вони звертаються на СТО вже тоді, коли він повністю виходить з ладу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ