Новий бюджетний Dacia розчарував у краш-тестах

Новий бюджетний електромобіль Dacia Spring, продаж якого почався всього кілька місяців тому, розчарував у європейських краш-тестах Euro NCAP. Він отримав лише одну зірку за безпеку (вища оцінка – п'ять зірок).

Новий бюджетний Dacia розчарував у краш-тестах - today.ua

Показники Spring у краш-тестах названі "явно проблематичними". Є високий ризик небезпечних для життя травм грудей водія та голови заднього пасажира при лобовому ударі. При бічному ударі захист грудей мінімальний. Загалом цей електрокар отримав лише одну зірку за безпеку, що, звичайно, є поганим результатом.

Втім, у нового Renault Zoe результати у цих краш-тестах ще гірші. Цей французький електромобіль не отримав жодної зірки. Це третій автомобіль, який у краш-тестах Euro NCAP отримав 0 зірок. Раніше ці тести з тріском провалили Fiat Panda та Punto.

Новий бюджетний Dacia розчарував у краш-тестах "У цих автомобілів захист пасажирів гірший, ніж у будь-якого іншого транспортного засобу, який ми тестували за останні багато років. Цинічно пропонувати споживачам доступний електромобіль, водій та пасажири якого мають підвищений ризик травм у разі ДТП", - сказав Мішель ван Ратінген, генеральний секретар Euro NCAP.

У Європі продажі Dacia Spring почалися навесні 2021 року. Це найдоступніший електромобіль на європейському ринку. Він коштує від 10 900 євро. Його довжина становить 3734 мм, ширина – 1770 мм, висота – 1516 мм, а колісна база – 2423 мм.

Електрична силова установка складається з електродвигуна потужністю 45 кс. і 125 Нм крутного моменту, акумуляторної батареї на 26,8 кВт/год. Запас ходу – 295 км.

Новий бюджетний Dacia розчарував у краш-тестах Раніше повідомлялося, що Dacia Duster нового покоління, який з'явиться у 2024 році, отримає гібридну силову установку, але залишиться бюджетним.