Незважаючи на війну: як підготувати автомобіль до літа

Незабаром настане літо, яке у нинішньому році для українських водіїв буде особливим, оскільки триває війна з російськими окупантами. Проте, навіть за умов воєнного стану потрібно підготувати свій автомобіль до спекотного сезону.

Незважаючи на війну: як підготувати автомобіль до літа - today.ua

Встановити літню гуму

Вже давно настав час поміняти зимову гуму на літню. Якщо через бойові дії у вас тільки зараз з'явилася така можливість – негайно скористайтеся цим. Якщо в теплу пору року їздити на зимовій гумі, то машина стає неповороткою, погано реагує на керування, є проблеми з гальмівним шляхом. Та й шкода, коли швидко зношується дорога зимова гума.

Провести техобслуговування

Згідно з опитуванням однієї дослідницької компанії, лише приблизно 46% водіїв навесні проводять техобслуговування свого автомобіля. Тим часом, експерти рекомендують після зими ретельно перевірити автомобіль, провести необхідні регламентні роботи, перевірити наявність охолоджуючої рідини, при необхідності замінити масло, повітряні фільтри тощо.

Незважаючи на війну: як підготувати автомобіль до літа

Помити радіатор

Миття радіатора не є обов'язковою процедурою технічного обслуговування автомобіля, але його рекомендують проводити щовесни. Від радіаторів залежить ефективність роботи системи охолодження двигуна та кліматичної установки.

Перевірити кондиціонер

Перед літом, а ще краще у першій половині весни, потрібно обов'язково перевірити кондиціонер. Як це зробити? Дуже просто! При запущеному на повну потужність кондиціонері у салоні температура повітря має бути приблизно на рівні 5–10 °С. Якщо температура повітря вища, то, мабуть, у системі мало хладагента. Тому потрібно заправити кондиціонер.

Раніше експерти британського журналу What Car назвали 10 найнадійніших автомобілів.