Неформальний сигнал “аварійки“ може призвести до позбавлення “прав“

Автор: Максимов Віталій

Деякі українські водії часто використовують аварійну світлову сигналізацію тоді, коли це робити не можна. За це в Україні передбачено адміністративне покарання, до позбавлення "прав" водія на строк до одного року.

Неформальний сигнал “аварійки“ може призвести до позбавлення “прав“ - today.ua

Часто "аварійку" водії короткочасно включають, коли хочуть за щось "подякувати" іншим автомобілістам. Іноді так просять автомобілістів перейти на ближнє світло фар. Або, наприклад, її включають, щоб зупинитися у забороненому для паркування місці. Тобто, це маленька "хитрість" водіїв.

Здавалося б, що такого страшного, якщо короткочасно включити аварійну світлову сигналізацію. Адже від цього, на перший погляд, нікому гірше не стане.

Але таке правопорушення може мати негативні наслідки. Тому в українських Правилах дорожнього руху чітко зазначено, у яких конкретно випадках водій може (і навіть зобов'язаний) увімкнути "аварійку".

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

Це потрібно обов'язково зробити в тому випадку, якщо ви змушені з вагомих причин зупинитися на дорозі (наприклад, виникли технічні проблеми з автомобілем, якщо вас засліпили фари), якщо ви їдете на автомобілі з технічними несправностями або якщо його буксують. "Аварійку" обов'язково включає ТЗ, який перевозить дітей (у цьому випадку на ньому має бути відповідна запобіжна табличка).

Аварійну світлову сигналізацію обов'язково потрібно включити при ДТП, і якщо ваш автомобіль зупинив співробітник поліції.

Неформальний сигнал “аварійки“ може призвести до позбавлення “прав“

За порушення правил користування аварійною світловою сигналізацією правоохоронці можуть покарати. Штраф – від 425 до 1445 грн. Також передбачається позбавлення посвідчення водія на термін до 1 року.

Деякі юристи стверджують, що поліцейські не мають права штрафувати водія за те, що він під час зупинки не включив "аварійку". Вони вважають, що це тягне за собою лише попередження (на основі статті 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Втім, це не заважає поліцейським продовжувати штрафувати за не включену аварійку за ч. 2 ст. 122 КУпАП. Такий штраф можна оскаржити у суді. Справа в тому, що в даному випадку відсутній факт початку руху або зміни напрямку руху автомобіля.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто, якщо поліцейські зупиняють автомобіль, то водій зобов'язаний включити "аварійку". Але якщо він забув це зробити, то правоохоронці можуть його лише попередити. Це теоретично. Насправді часто виходить інакше.

Нагадаємо, раніше українцям дозволили їздити із плівкою на автомобільних номерних знаках.