За даними Інституту досліджень авторинку, у березні 2024 року в Україні розмитнили 21 400 автомобілів на іноземній реєстрації. Це на 7,3% більше, ніж у лютому 2024 року та на 35,5% більше, ніж за аналогічний місяць 2023 року.
Бестселером серед євроблях став Volkswagen Golf. У березні 2024 року українську "прописку" отримали 1019 автомобілів Golf.
На другому місці за кількістю розмитнених у березні 2024 року автомобілів в Україні знаходиться Skoda Octavia (760), на третьому – Volkswagen Passat (636), на четвертому – Renault Megane (562), а на п'ятому – Volkswagen Tiguan (550). Як бачимо, українці традиційні у своїх автомобільних уподобаннях. Ці ж моделі найчастіше розмитнювали і в попередні місяці.
Також до десятки найпопулярніших євроблях у березні 2024 року увійшли такі моделі: Nissan Leaf (530), Renault Scenic (492), Audi Q5 (470), Nissan Rogue (468) та Tesla Model 3 (460).
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як бачимо, поки не справдилися побоювання деяких експертів, які вважали, що в першій половині 2024 року в Україну ввезуть менше євроблях, ніж можна було очікувати. Побоювання, слід сказати, були досить обґрунтованими. Справа в тому, що польські фермери з 9 лютого 2024 року блокують контрольні пункти на польсько-українському кордоні. Вони вимагають скасувати пільги для української сільськогосподарської продукції, насамперед, для зерна.
Блокування контрольних пунктів на кордоні з Польщею призводить до великих скупчень транспортних засобів.
Крім того, на кордоні українська сторона проводить ретельні перевірки водіїв-чоловіків, які потенційно можуть потрапити під мобілізацію. Через це вантажівки довше стоять у чергах, а деяким водіям взагалі не дозволяють виїжджати за кордон.
Нагадаємо, у 2024 році в мобільному додатку "Дія" з'явиться функція розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. У січні 2024 року у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт №10380. Профільний парламентський Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував народним депутатам прийняти його в першому читанні.
Законопроєкт передбачає створення електронної бази даних для коригування митної вартості автомобілів. Пропонується також механізм коригування митної вартості транспортних засобів. Розмитнення автомобілів через додаток "Дія" займе не більше 10 хвилин.
Це вже другий законопроєкт щодо розмитнення автомобілів через додаток "Дія". Перший зареєстрували у парламенті на початку 2023 року, але народні депутати його відхилили.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Києві правоохоронці ліквідували підпільну мережу АЗС.