В Україні далеко не кожен водій на літо змінює моторне мастило. Але якщо ви хочете, щоб двигун прослужив якомога довше, то це робити все ж таки необхідно. Фахівці журналу "За кермом" назвали моторну оливу, яка потрібна влітку автомобілю з великим пробігом.
Автовиробники зазвичай кажуть, що моторне мастило потрібно міняти через кожні 15 000 км пробігу. Наприклад, компанія Toyota рекомендує змінювати цю рідину кожні 10 000 миль (це трохи більше 16 000 км). Але досвідчені водії змінюють моторне мастило приблизно через кожні 7,5-8 тисяч км пробігу.
Деякі автомобілісти, які проїжджають на рік менше 10 000 км, змінюють моторну оливу навесні. Якщо машина проїжджає на рік 10 000 км і більше, то міняти моторне мастило потрібно ще восени. На літо потрібно заливати густішу моторну оливу, наприклад 15W-40 або 10W-50. В'язкість оливи позначають двома цифрами і літерою W. Перша цифра характеризує низькотемпературні властивості рідини, а друга визначає її поведінку при робочих температурах двигуна.
Особливо це рекомендується власникам автомобілів з великим пробігом та з мотором, який пропрацював довго без капітального ремонту. Якщо ви плануєте провести капітальний ремонт двигуна, то в нього потрібно заливати якомога густіше мастило. Інакше силовий агрегат може раптово зламатися, ще до капремонту.
Зазвичай автомобілісти думають, що моторне мастило повинне лише змащувати деталі силового агрегату. Але це не так. Це одна з основних функцій цієї рідини. Моторне мастило повинне також охолоджувати силовий агрегат, мити його зсередини і видаляти бруд у масляний фільтр.
Врахуйте, не можна допускати, щоб рівень моторної оливи знаходився на мінімальній позначці. Чому? Справа в тому, що в цьому випадку вона швидше старіє, двигун гірше обслуговується.
Деякі експерти стверджують, що в двигунах вживаних автомобілів або в моторах з великими зазорами не можна використовувати високотехнологічне мастило з низькою в'язкістю при низьких і високих температурах 0W-20. Масляні насоси не створять потрібного тиску, не з'явиться масляна плівка між деталями, що труться, і прискоритися знос двигуна.
Раніше стало відомо, що в Україні правоохоронці ліквідували підпільне виробництво фальсифікованої моторної оливи, яку продавали під відомим брендом.