Порушив ПДР: пішохід отримає 20 тис грн компенсації за незаконний штраф

Автор: Максимов Віталій

На Львівщині поліцейські неправомірно звинуватили пішохода у порушенні ПДР, одягли йому наручники, доставили до фільтраційного центру, вручили повістку та оштрафували на 255 гривень. За це суд стягнув з держави на користь пішохода 20 000 гривень як компенсацію моральної шкоди.

Порушив ПДР: пішохід отримає 20 тис грн компенсації за незаконний штраф - today.ua

Із судового рішення Городецького районного суду Львівської області у справі №441/1193/23 відомо, що вранці 5 жовтня 2022 року у місті Городок поліцейський зупинив громадянина, який вигулював собаку. Під надуманим приводом старший лейтенант почав грубо спілкуватися з ним, погрожував вручити повістку в ТЦК і СП, насильно утримував його, оскільки він не мав при собі документів, що засвідчують особу. Надалі правоохоронці звинуватили громадянина у порушенні правил дорожнього руху, затримали, одягли наручники, доставили його спочатку до фільтраційного центру, де йому вручили повістку, а потім привезли до поліцейської дільниці. У поліцейській дільниці щодо громадянина склали адміністративний протокол за ч.1 ст.127 КУпАП. Штраф за цією статтею – 255 гривень.

Пішохід звернувся із позовною заявою до суду. Він просив стягнути з держави на його користь 100 000 гривень як компенсацію моральної шкоди. У позовній заяві громадянин повідомив, що внаслідок незаконних дій поліцейських у нього суттєво погіршився стан здоров'я, він отримав побої під час затримання та доставки у відділення поліції (болі у правій руці), до нього була викликана бригада швидкої медичної допомоги, яка встановила гіпертонічний криза, а коли його нарешті відпустили з поліції, то він був змушений йти додому пішки у домашній одязі.

Порушив ПДР: пішохід отримає 20 тис грн компенсації за незаконний штраф

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Городецький районний суд Львівської області дійшов висновку, що немає доказів щодо порушення громадянином ч.1 ст.127 КУпАП. Тобто поліція не змогла надати доказів того, що пішохід перейшов дорогу у невстановленому місці. Тому постанова про накладення адміністративного покарання за ч.1 ст.127 КУпАП була скасована (саме після цього громадянин подав позовну заяву про відшкодування йому компенсації за моральну шкоду).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше стало відомо, що в Україні хочуть збільшити штраф для пішоходів, які порушують правил дорожнього руху при своїх дітях віком до 16 років. Штраф у цьому випадку має становити 850 гривень. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №9289.

Нагадаємо, у мобільному додатку "Дія" розпочалося бета-тестування послуги купівлі-продажу автомобілів.