Штрафи під час війни: за які порушення ПДР карають водіїв

Автор: Максимов Віталій

В Україні, незважаючи на війну з російськими окупантами, не скасовували штрафи за порушення ПДР. Більш того, відповідальність за деякі такі правопорушення посилили. Сьогодні ми розповімо, який штраф чи інший вид покарання загрожує водіям за порушення правил дорожнього руху під час війни.

Штрафи під час війни: за які порушення ПДР карають водіїв - today.ua

Управління автомобілем у стані алкогольного сп'яніння

Якщо водій сідає за кермо у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, то його штрафують на суму від 17 000 до 51 000 гривень з позбавленням посвідчення водія на строк від 1 до 10 років. Якщо водій вжив алкоголь після ДТП, то штраф становить 34 000 гривень.

Під час воєнного стану у багатьох областях місцеві військово-цивільні адміністрації дозволили у п'яних водіїв вилучати автомобілі на потреби ЗСУ чи Сил територіальної оборони. Таке покарання хочуть запровадити на загальнонаціональному рівні – у Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №7382.

Перевищення швидкості

Штрафи під час війни: за які порушення ПДР карають водіїв В Україні штраф за перевищення швидкості становить від 340 до 1 700 гривень, залежно від того, на скільки конкретно було перевищено швидкість від гранично дозволеної.

Популярні зараз

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в Україні з метою безпеки вимкнули камери автофіксації порушень ПДР. Проте, в середині травня цю систему знову включили (у безпечних районах), оскільки стало більше ДТП з вини водіїв, які їздять надто швидко.

Слід зазначити, що штрафи за порушення ПДР, зафіксовані камерами, можуть приходити із затримкою до 2-х місяців. Правоохоронці в умовах війни не встигають швидко опрацьовувати інформацію.

Відсутність страхового полісу

Якщо водій не має страхового полісу, то йому, згідно з чинним законодавством, загрожує штраф у розмірі від 425 до 850 гривень. Більшість страхових компаній вже працюють у звичайному режимі.

Слід зазначити, що відшкодування за знищені під час бойових дій автомобілі не передбачається. До речі, нещодавно Нацбанк збільшив суму відшкодування за збитки за ДТП.

Порушення габаритно-вагових норм

Після введення воєнного стану в Україні скасували автоматичний габаритно-ваговий контроль. Та 23 травня його повернули. Штраф за перевищення габаритно-вагових норм становить від 8 500 до 51 000 гривень, залежно від того, яке конкретно перевищення норми.

Важливо! Водії можуть у Центрах надання адміністративних послуг та у патрульній поліції отримати дозвіл на поїздки, якщо вагові або габаритні параметри перевищують норму.

Порушення правил паркування

Штрафи під час війни: за які порушення ПДР карають водіїв Після 24 лютого до порушників правил паркування правоохоронці стали менш вимогливими. Спочатку за таке порушення виносили попередження, але тепер, коли ситуація на фронті покращала, у багатьох містах знову почали відправляти автомобілі на штрафмайданчики, а водіїв за порушення правил паркування штрафувати на суму від 340 до 680 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відсутність категорії

Дефіцит палива та різке збільшення цін на нього змусили деяких водіїв пересісти, наприклад, на скутери та мопеди. Ті, хто не мають прав для такого виду транспорту, ризикують отримати штраф у розмірі від 3 400 до 40 8000 гривень, позбутися посвідчення водія на 5-7 років. У деяких випадках правоохоронці можуть вилучити скутер чи мопед.

Раніше стало відомо, що в Україні планують посилити покарання за систематичне порушення правил дорожнього руху.

Головне