Нардепи не затвердили розмитнення євроблях через “Дію“

Автор: Максимов Віталій

Народні депутати Верховної Ради не ухвалили в першому читанні законопроекти №7466 та 7468, які пропонували ввести розмитнення автомобілів на іноземних номерних знаках через мобільний додаток "Дія". Про це свідчать дані сайту українського парламенту.

Нардепи не затвердили розмитнення євроблях через “Дію“ - today.ua

Але це ще не означає, що в нашій країні не буде розмитнення автомобілів через додаток "Дія". Тепер автори вищезазначених законопроектів внесуть до них зміни та знову зареєструють їх у Верховній Раді.

Законопроекти №7466 та 7468 розробили за ініціативою Кабінету Міністрів України. У Верховній Раді їх с самого початку підтримували далеко не всі народні депутати. Це стало зрозуміло після того, як відбулося засідання парламентського Комітету з питань податків та митної політики. Цей Комітет підтримав проекти законів №7466 та 7468, але за ними розгорілася "спекотна та важка дискусія". Чому? Справа в тому, що Мінфін вважає, що якщо запровадити розмитнення євроблях через додаток "Дія", то державний бюджет втратить багато грошей.

До речі, парламентський Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу теж не підтримав вищезазначені законопроекти. Причина - можливе порушення міжнародно-правових зобов'язань України у сфері європейської інтеграції.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Нагадаємо, при розмитненні автомобілів через додаток "Дія" пропонується не враховувати вартість транспортного засобу. Формула вартості розмитнення повинна залежати від віку, типу та об'єму двигуна та ексклюзивності ТЗ. Власник автомобіля платитиме акциз та податок на додану вартість. Митниця не повинна брати участь у розмитненні машин.

Нардепи не затвердили розмитнення євроблях через “Дію“

Як зміниться вартість розмитнення? Так, наприклад, якщо зараз за розмитнення Audi A3 2006 року випуску із 2,0-літровим дизельним мотором потрібно заплатити 143 500 гривень, то після введення розмитнення через "Дію" – близько 80 тисяч гривень. Стверджується, що протягом 5-ти років після запровадження нової схеми вартість розмитнення автомобілів знизиться на 30%. Сам процес розмитнення через смартфон займатиме близько 10 хвилин.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кабмін був настільки впевнений, що народні депутати ВР затвердять законопроекти №7466 та 7468, що Міністерство цифрової трансформації вже навіть запустило тестовий онлайн-калькулятор вартості розмитнення автомобілів на іноземних номерах - rozmytnennia.diia.gov.ua.

Нагадаємо, тепер потрібно обов'язково вносити фінансову гарантію (повна вартість машини) при ввезенні в Україну всіх транспортних засобів на іноземних номерах, призначених під розмитнення.