Today.ua

На Київщині ліквідували виробництво неякісного палива

У Київській області правоохоронці виявили та ліквідували масштабне виробництво підробленого палива. Про це повідомив Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

За даними досудового слідства, організував виробництво та збут фальсифікованого автомобільного палива мешканець Київської області. До війни він узяв в оренду територію нафтопереробного заводу у Київської області. Спочатку він займався лише зберіганням палива. Але потім, коли ціни почали збільшуватися, він почав випускати та продавати паливо. При цьому фігурант не мав жодних дозвільних документів на зайняття такою господарською діяльністю.

На підпільному виробництві до нафтопродуктів додавали різні присадки. Отримане фальсифіковане паливо продавали різним фірмам за готівку. Покупці у свою чергу потім далі продавали це неякісне паливо. Крім того, неякісне паливо продавали через підконтрольну АЗС.

За даними фактами слідчі відкрили кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство) та ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут чи транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями – 12 років ув'язнення. Але не повідомляється, за якими пунктами цих статей відкрили кримінальне провадження. Якщо за першими пунктами, то покарання помітно менш суворе.

Під час обшуків за місцем зберігання та продажу нафтопродуктів правоохоронці вилучили близько 6000 тонн палива. Його вартість оцінюється у 360 млн гривень. Вилучене паливо вже направили на експертизу.

Досудове слідство триває. Вирішується питання про повідомлення про підозру у злочині особам, які причетні до виробництва та продажу фальсифікованого палива.

Це далеко не перший випадок, коли правоохоронці виявляють та ліквідують масове виробництво неякісного палива. Так, кілька місяців тому ліквідували мережу з виробництва та продажу підробленого дизельного палива. Це дизельне паливо не відповідало вимогам Технічного регламенту. Його більше року продавали у Київській, Харківській, Миколаївській та Дніпропетровській областях. Збитки державного бюджету склали 10 млн гривень. Але це, за попередньою інформацією. Насправді збитки можуть бути більшими, оскільки досудове слідство ще триває і з'ясовується сума збитків.

Нагадаємо, раніше експерт розповів, скільки коштуватиме бензин, дизельне паливо та автогаз, якщо з 1 липня 2023 року в Україні повернуть довоєнні податки на пальне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ