На дорогах України з'явилися незвичайні радари

У Харківській області встановили два інтерактивних радара, які вимірюють швидкість автомобілів. Про це в Facebook повідомили правоохоронці.

На дорогах України з'явилися незвичайні радари  - today.ua

Інтерактивний радар обладнаний датчиком руху, сонячною батареєю і екраном. Якщо водій їде менше 50 км/год, то швидкість на екрані буде відображатися зеленим кольором, якщо більше - червоним.

За задумом поліції, інтерактивні радари повинні дисциплінувати водіїв, відображаючи реальну швидкість автомобілів на конкретній ділянці дороги. Ці пристрої психологічно діють на водіїв, завдяки чому вони зменшують швидкість.

Такі пристрої будуть ставити на ділянках доріг, де часто відбуваються ДТП, біля дитячих садків, шкіл, біля пішохідних переходів. Очікується, що завдяки інтерактивним радарам стане менше ДТП, які відбуваються через те, що водії порушують швидкісний режим.

Нагадаємо, що з червня 2020 року в Україні за дотриманням водіями швидкісного режиму стежать камери автофіксації порушень ПДР. За рік їх використання стало менше ДТП зі смертельними наслідками.

Раніше повідомлялося, що до 2024 року в Україні буде близько 1,5 тисячі камер автофіксації порушень ПДР.