В Україні на дорогах стало більше поліцейських з радарами TruCAM

Автор: Максимов Віталій

В Україні у липні 2024 року на дорогах з'явилися 17 нових радарів TruCAM, за допомогою яких патрульні поліцейські вимірюють швидкість автомобілів. Про це повідомила Патрульна поліція.

В Україні на дорогах стало більше поліцейських з радарами TruCAM - today.ua

У повідомленні Патрульної поліції йдеться про те, що тепер патрульні поліцейські використовують 160 радарів TruCAM. З їхньою допомогою швидкість автомобілів вимірюють на 195 ділянках автомобільних доріг.

Радари Трукам патрульні поліцейські зазвичай використовують на аварійно-небезпечних ділянках доріг та на ділянках концентрації ДТП, що відбуваються через те, що водії перевищують дозволену швидкість.

Неподалік поліцейських з TruCAM знаходяться камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху (зараз вони фіксують лише автомобілі, які рухаються з перевищенням швидкості). Стверджується, що таке поєднання ефективніше у боротьбі з водіями-лихачами.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Про те, що використовується фото чи відеофіксація порушень ПДР, водіїв попереджають відповідні дорожні знаки. А біля патрульних поліцейських з радаром TruCAM має стояти патрульний поліцейський автомобіль із включеними синіми проблисковими маячками.

Радари TruCAM на даний момент не використовують у Донецькій та Луганській областях, тобто там, де йдуть активні бойові дії з російськими окупантами. У Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській та Херсонській областях ці пристрої використовують вибірково, бо там у деяких регіонах також можуть бути бої з окупантами.

В Україні на дорогах стало більше поліцейських з радарами TruCAM

Потрібно зазначити, що згідно з інструкцією, радар TruCAM під час вимірювання швидкості транспортних засобів має бути встановлений стаціонарно. Крім того, згідно з одним із судових рішень, ручний вимір швидкості автомобілів суперечить ст. 40 Закону України "Про національну поліцію". Але багато патрульних поліцейських продовжують тримати в руках Трукам при вимірі швидкості автомобілів.

Із такою протиправною практикою вже вирішили боротися на законодавчому рівні. На початку 2024 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10441, в якому йдеться про те, що технічні засоби для фіксації швидкості руху ТЗ (у тому числі радари TruCAM) мають бути в обов'язковому порядку встановлені стаціонарно, а ручне використання таких технічних засобів потрібно заборонити. Це дозволить викорінити різні тлумачення норм Закону України "Про національну поліцію".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На даний момент цей документ перебуває на ознайомленні у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, що в Україні прискориться вилучення посвідчень водіїв у ухилянтів від мобілізації.