На автомобілі ухилянтів від мобілізації можуть накласти арешт

Автор: Максимов Віталій

Державна виконавча служба може накласти арешт на банківські рахунки та майно, у тому числі на автомобілі, громадян, які вчасно не сплатили штраф за порушення правил мобілізації та військового обліку. Йдеться про військовозобов'язаних, які до 16 липня 2024 року не оновили свої військово-облікові дані.

На автомобілі ухилянтів від мобілізації можуть накласти арешт - today.ua

Згідно з новим законом про мобілізацію та військовий облік, який набув чинності 18 травня 2024 року, якщо військовозобов'язаний до 16 липня поточного року не оновив свої військово-облікові дані, то на нього чекає штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 грн. Причому такий штраф буде за кожну проігноровану повістку.

Військовозобов'язаний може навіть не знати, що йому поштою надіслали вимогу про оновлення військово-облікових даних. Лист-вимога (не плутати з повісткою) тепер вважається врученим з моменту проставлення штампу про неможливість вручення.

Порушник правил мобілізації повинен сплатити штраф не пізніше ніж через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а при оскарженні постанови - не пізніше 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Якщо штраф вчасно не сплачено, то поліція надішле постанову про накладення штрафу для примусового виконання до Державної виконавчої служби. Постанова надсилається за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.

На автомобілі ухилянтів від мобілізації можуть накласти арешт

У цьому випадку з порушника береться штраф у подвійному розмірі. На банківські рахунки та майно, зокрема на транспортні засоби, може бути накладений арешт. У цьому випадку автомобіль відправляють на штрафмайданчик. Порушник зможе повернути назад своє майно, якщо у встановлені законом строки сплатить штраф та інші заборгованості з виконавчого провадження та зберігання ТЗ.

Якщо заборгованість не погасять, то автомобіль продадуть на відкритому державному електронному аукціоні. Різницю між заборгованістю та вартістю майна (автомобіля) боржнику повернуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, під час військового стану в Україні діє військово-транспортний обов'язок. За потреби для ЗСУ у юридичних та фізичних осіб можуть вилучати автомобілі, інші транспортні засоби та спеціальну техніку. У громадян на потреби ЗСУ можуть вилучати автомобілі, якщо їх декілька у володінні.

Нагадаємо, в Україні прискориться вилучення посвідчень водіїв у громадян, які порушують правила мобілізації та військового обліку.