“Н“ замість “У“: Кабмін дав нове позначення навчальним автомобілям

Автор: Максимов Віталій

В Україні тепер автомобілі, на яких навчаються кандидати у водії, матимуть позначення "Н", а не "У", як раніше. Кабінет міністрів 27 жовтня 2023 року ухвалив відповідну постанову №1128.

“Н“ замість “У“: Кабмін дав нове позначення навчальним автомобілям - today.ua

Зокрема, термін "Учбовий транспортний засіб" замінили на "Навчальний транспортний засіб". Кабінет міністрів, запроваджуючи це нововведення, виходив із того, що в українській мові немає слова "Учбовий", але є слово "Навчальний".

Відповідні зміни вже внесли до Правил дорожнього руху. Щоправда, поки що на навчальних автомобілях не потрібно в авральному порядку міняти букву "У" на "Н". Справа в тому, що ці зміни в Правилах дорожнього руху почнуть діяти через шість місяців після оприлюднення урядової постанови №1128, тобто у 2024 році.

Нагадаємо, з червня 2023 року МВС посилив контроль за проведенням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія, щоб до мінімуму знизити корупцію. Теоретичний та практичний іспити кандидати у водії тепер можуть складати лише у 55 територіальних сервісних центрах МВС, а не у всіх, як було раніше.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Крім того, автомобілі для практичного іспиту тепер повинні мати спеціальне обладнання для відеозапису всіх рухів рук та ніг кандидата у водії й екзаменатора. Також ведеться і аудіозапис практичного іспиту. У класах для теоретичного іспиту встановлено чотири відеокамери зі звукозаписом, щоб контролювати все приміщення.

“Н“ замість “У“: Кабмін дав нове позначення навчальним автомобілям

За даними Головного сервісного центру МВС, в Україні планують покращити систему проведення практичних іспитів на отримання посвідчення водія. Зокрема, хочуть зробити екзаменаторів професійнішими та ввічливішими.

Екзаменатора сервісного центру МВС можуть оштрафувати, якщо він під час іспиту не врахував помилку кандидата у водії, яка була зафіксована відеокамерою або якщо він втрутився у процес керування автомобілем. Штраф складає від 17000 до 34000 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У свою чергу, співробітників автошкіл за незначні порушення при підготовці водіїв штрафують на суму від 8 500 до 13 600 гривень – за ст. 127 КУпАП.

Раніше стало відомо, що мешканець Рівненщини намагався скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС замість свого приятеля, але його викрив адміністратор. Адміністратор звернув увагу, що фотографія на документі не відповідає особі кандидата у водії.

Головне