Мін'юст розповів, як безпечно купувати автомобілі

Міністерство юстиції України в Facebook розповіло українцям, які є нюанси при продажу та купівлі автомобілів. Згідно ст. 317 Цивільного кодексу, тільки власнику належать права володіння, користування і розпорядження своїм майном.

Мін'юст розповів, як безпечно купувати автомобілі  - today.ua

У повідомленні говориться, що при підписанні в автосалоні договору купівлі-продажу потрібно звернути увагу на термін поставки автомобіля, на його модифікацію і комплектацію.

Перед підписанням договору перевірте відсутність у автомобіля недоліків або дефектів, роботу всіх систем, лакофарбове покриття і т.д.

Після підписання договору всі наступні претензії буде складно довести.

При покупці б/в автомобіля радять укласти договір у нотаріуса, який перевірить всю документацію. Договір буде завершено після того, як внесуть дані про нового власника до спеціального реєстру. У цьому випадку теж потрібно уважно прочитати договір.

При покупці автомобіля за дорученням право на володіння залишається у попереднього власника. Тому потрібно враховувати, що довіреність може бути відкликана в будь-який момент, її дія припиняється в разі смерті довірителя (його спадкоємці можуть пред'явити вимоги на автомобіль). Крім того, власник може продати свою машину іншій особі.

"Продавець" в цьому випадку може стати відповідачем у справі про відшкодування шкоди, завданої в результаті ДТП.

Раніше стало відомо, що Міністерство інфраструктури розробляє законопроект, згідно з яким поетапно заборонять ввезення в Україну автомобілів з ДВС.