Today.ua

Міфи про ремінь безпеки, від яких настав час відмовитися

В Україні багато водіїв досі не користуються ременями безпеки. Вони пояснюють це кількома причинами. Патрульна поліція у Facebook зруйнувала міфи про автомобільні ремені безпеки...

Міф 1 - Якщо в автомобілі є подушка безпеки, то ремінь не потрібен

Неправда. При розкритті подушка рухається назустріч водієві або пасажиру зі швидкістю 300 км/год. Hемінь безпеки не дає зіткнутися з нею швидко. Це дозволяє уникнути травмування.

Міф 2 - На малій швидкості ремінь безпеки можна не використовувати

Неправда. Навіть у разі зіткнення на швидкості менше 50 км/год є високий шанс розбити головою лобове скло.

Міф 3 - Досвідченим водіям не потрібно користуватися ременями безпеки

Неправда. ДТП може статися через нехтування правил іншими водіями, механічних поломок тощо. Тому ремінь безпеки завжди страхує від неприємних ситуацій на дорозі.

Міф 4 - Користуватися ременями безпеки – це особисте рішення, яке ні на кого не впливає

Неправда. Пристебнутий водій може уникнути втрати контролю над автомобілем під час аварійної ситуації. Ремінь безпеки мінімізує шкоду, заподіяну внаслідок ДТП. До того ж, правила дорожнього руху зобов'язують бути пристебнутим.

Міф 5 – Коли автомобіль тоне або горить, ремінь заважає вибратися з нього

Малоймовірно. Такі випадки дуже рідкісні. І навіть якщо таке трапляється, то найбільшу небезпеку становить удар, що передує пожежі чи падінню у воду. Після нього люди, швидше за все, будуть серйозно травмовані та не зможуть вибратися з автомобіля. Шанси на порятунок набагато вищі у тих, хто пристебнутий ременем безпеки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні лише 39% водіїв завжди пристібаються ременями безпеки, а 48% роблять це час від часу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ