МВС посилило контроль над іспитами для отримання водійського посвідчення

Автор: Максимов Віталій

В Україні сервісні центри МВС посилили контроль над складання іспитів кандидатами у водії. Про це розповів заступник начальника управління організації реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування транспортними засобами Головного сервісного центру МВС Павло Єфименко.

МВС посилило контроль над іспитами для отримання водійського посвідчення  - today.ua

За його словами, у 2023 році сервісні центри МВС почали реалізовувати проект "Прозорий іспит". У його рамках створено так звані екзаменаційні хаби. Тільки в них проводять теоретичні та практичні іспити на отримання водійського посвідчення. Тобто стало меньше сервісних центрів МВС, в яких проводять іспити для кандидатів у водії.

Це зроблено для того, щоб посилити контроль за іспитами. Чим менше сервісних центрів МВС для складання іспитів, тим простіше контролювати процес. У класах для теоретичного іспиту має бути по чотири перехресні відеокамери з аудіозаписом, щоб не було так званих "сліпих" зон.

До класів для теоретичного іспиту тепер не можуть потрапити сторонні особи, оскільки запровадили автоматичний фейс-контроль. Перед іспитом кандидат у водії має сфотографуватися у сервізному центрі МВС та пройти ідентифікацію. При вході до класу кандидата автоматично перевіряє система.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Завдяки захищеній програмі DLP сторонні особи не можуть втрутитися у процес складання теоретичного іспиту.

МВС посилило контроль над іспитами для отримання водійського посвідчення

Також посилили контроль за практичним іспитом на отримання посвідчення водія. В автомобілях також встановлено чотири відеокамери з аудіозаписом. Фіксуються всі рухи рук та ніг кандидата у водії й екзаменатора. Також фіксуються обличчя екзаменатора та кандидата у водії.

Нагадаємо, в Україні з листопада 2023 року кандидатам у водії дозволили самостійно готуватися до теоретичного іспиту. Але за бажання вивчати ПДР можна і в автошколах, як раніше. За перші 1,5 місяці 2024 року приблизно 40% кандидатів у водії, які самостійно готувалися до теоретичного іспиту, успішно його склали у сервісному центрі МВС.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Записатися на теоретичний іспит можна через термінал у сервісному центрі МВС (на 3 дні наперед) або онлайн (на 14 днів наперед). Онлайн можна записатися, наприклад, через ТалонБот в месенджері Telegram. Перед іспитом потрібно обов'язково повідомити адміністратора про те, що самостійно навчав правил дорожнього руху.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, що в Україні з 1 липня 2024 року подорожчають бензин, дизельне паливо та автогаз.