МВС планує перевіряти процес підготовки водіїв у автошколах

Автор: Максимов Віталій

Співробітників територіальних сервісних центрів МВС України та Головного сервісного центру пропонують наділити повноваженнями перевірки процесу підготовки майбутніх водіїв у автошколах. Із такою ініціативою виступив Головний сервісний центр МВС.

МВС планує перевіряти процес підготовки водіїв у автошколах - today.ua

МВС хоче удосконалити процес акредитації автошкіл та підготовку майбутніх водіїв. Для цього пропонується запровадити заборону на проведення одним фахівцем занять в той самий день у різних автошколах. Якщо правоохоронці виявят 5 і більше подібних фактів, то пропонується запровадити тимчасову заборону сертифіката про акредитацію автошколи.

Крім того, Головний сервісний центр МВС пропонує наділити співробітників свого відомства та територіальних сервісних центрів МВС правом перевірки процесу підготовки майбутніх водіїв у автошколах.

Також МВС пропонує позбавляти акредитації автошколу, якщо її транспортні засоби для підготовки майбутніх водіїв не оснащені відповідно до вимог, і якщо стосовно спеціалістів автошколи протягом року складено 6 та більше адміністративних протоколів за ч. 3 ст. 127 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Українських біженців у Німеччині планують позбавити грошової допомоги у 563 євро: названо причину

МВС пропонує й інші заходи щодо покращення роботи автошкіл. Наприклад, автошколи пропонують позбавляти сертифіката акредитації, якщо вони не мають відео процесу теоретичної та практичної підготовки майбутніх водіїв, не ведеться відеозйомка практичного іспиту.

МВС планує перевіряти процес підготовки водіїв у автошколах

Також автошколи хочуть позбавляти акредитації, якщо їх 2 та більше фахівців внесли недостовірні відомості про заняття, та якщо протягом року фахівці навчального закладу не внесли або внесли з порушеннями 10 та більше відомостей про проведені заняття.

Водночас МВС хоче посилити особисту відповідальність спеціалістів автошкіл. Наприклад, спеціаліста пропонують відправляти на переатестацію, якщо кандидат у водії, якого він готував, 10 і більше разів не склав теоретичний чи практичний іспит на отримання посвідчення водія. Також фахівців автошкіл пропонують відправляти на переатестацію, якщо вони 10 та більше разів протягом 3 років порушили ПДР; якщо стосовно фахівця протягом року склали 3 та більше протоколів за ч. 3 ст. 127 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж 30% водіїв, яких підготував фахівець протягом року, стали винуватцями ДТП, його пропонують позбавляти акредитації. Після цього він ніколи не зможе знову одержати такий документ.

Нагадаємо, в Україні через махінації з посвідченнями водія за п'ять місяців акредитацію втратили понад 20 автошкіл.