Співробітників територіальних сервісних центрів МВС України та Головного сервісного центру пропонують наділити повноваженнями перевірки процесу підготовки майбутніх водіїв у автошколах. Із такою ініціативою виступив Головний сервісний центр МВС.
МВС хоче удосконалити процес акредитації автошкіл та підготовку майбутніх водіїв. Для цього пропонується запровадити заборону на проведення одним фахівцем занять в той самий день у різних автошколах. Якщо правоохоронці виявят 5 і більше подібних фактів, то пропонується запровадити тимчасову заборону сертифіката про акредитацію автошколи.
Крім того, Головний сервісний центр МВС пропонує наділити співробітників свого відомства та територіальних сервісних центрів МВС правом перевірки процесу підготовки майбутніх водіїв у автошколах.
Також МВС пропонує позбавляти акредитації автошколу, якщо її транспортні засоби для підготовки майбутніх водіїв не оснащені відповідно до вимог, і якщо стосовно спеціалістів автошколи протягом року складено 6 та більше адміністративних протоколів за ч. 3 ст. 127 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
МВС пропонує й інші заходи щодо покращення роботи автошкіл. Наприклад, автошколи пропонують позбавляти сертифіката акредитації, якщо вони не мають відео процесу теоретичної та практичної підготовки майбутніх водіїв, не ведеться відеозйомка практичного іспиту.
Також автошколи хочуть позбавляти акредитації, якщо їх 2 та більше фахівців внесли недостовірні відомості про заняття, та якщо протягом року фахівці навчального закладу не внесли або внесли з порушеннями 10 та більше відомостей про проведені заняття.
Водночас МВС хоче посилити особисту відповідальність спеціалістів автошкіл. Наприклад, спеціаліста пропонують відправляти на переатестацію, якщо кандидат у водії, якого він готував, 10 і більше разів не склав теоретичний чи практичний іспит на отримання посвідчення водія. Також фахівців автошкіл пропонують відправляти на переатестацію, якщо вони 10 та більше разів протягом 3 років порушили ПДР; якщо стосовно фахівця протягом року склали 3 та більше протоколів за ч. 3 ст. 127 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень.
Якщо ж 30% водіїв, яких підготував фахівець протягом року, стали винуватцями ДТП, його пропонують позбавляти акредитації. Після цього він ніколи не зможе знову одержати такий документ.