МВС хоче карати водіїв за літні шини взимку

Автор: Максимов Віталій

В Україні можуть ввести покарання автомобілістам, які взимку їздять на літніх шинах. З такою ініціативою виступив заступник голови Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

МВС хоче карати водіїв за літні шини взимку - today.ua

Білошицький нагадав про те, що в холодну пору року зимова гума забезпечує краще зчеплення з дорогою. Літня гума при температурі -7 градусів швидко втрачає свої властивості. Автомобіль з літньою гумою взимку ковзає і має збільшений дорожній шлях.

В цілому ж зимові покришки в холодну пору року забезпечують автомобілістам більше безпеки. Водії, які не пошкодували грошей на гуму для зими, рідше потрапляють в ДТП.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зараз українські водії не зобов'язані перед зимою встановлювати відповідні шини. У законодавстві не передбачена ні адміністративна, ні, тим більше, кримінальна відповідальність за літні шини взимку. Є тільки вимога до якості покришок.

Популярні зараз

У Держприкордонслужбі повідомили, чи є загроза вторгнення росіян до Сумської області

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

У Зеленського повідомили, коли в Україні проведуть вибори президента та Верховної Ради

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

Білошицький вважає, що пора на законодавчому рівні зобов'язати українських водіїв «перевзуватися» перед настанням зими. Як приклад він навів деякі країни, де водіїв штрафують, якщо вони взимку їздять на літніх покришках.