Якщо мотор - це "серце" автомобіля, то моторне мастило - його "кров". Величезне значення цієї рідини розуміє кожен автомобіліст. Деякі водії впевнені, що можна змішувати різні моторні оливи. Інші водії проти цього категорично. Сьогодні ми розповімо про те, чи можна змішувати моторні оливи різних брендів.
Почнемо з того, що автовиробники рекомендують за звичайних умов експлуатації автомобіля змінювати моторне мастило приблизно кожні 15 000 км пробігу. Якщо автомобіль експлуатують у складних умовах (наприклад, у великому місті, де часто стоять у дорожніх "пробках"), то автовиробники рекомендують міняти цю рідину частіше. Досвідчені водії намагаються міняти моторне мастило приблизно кожні 7500 км пробігу.
У таких ситуаціях, коли відбувається планова заміна оливи, виходять із рекомендацій автовиробників за типом рідини та з пори року. Але іноді виникає необхідність терміново долити моторне мастило. Якщо під рукою немає необхідної оливи і її неможливо купити "прямо зараз" (а це може статися на шосе), то доводиться доливати моторне мастило, яке є в наявності.
Багато водіїв стикаються із ситуацією, коли під час руху раптом починає горіти індикатор тиску оливи. Зазвичай індикатор недостатнього тиску оливи у двигуні загоряється червоним світлом при включенні запалювання і гасне після пуску силового агрегату. Якщо ця піктограма світиться під час роботи двигуна, то тиск у системі мастила силового агрегату недостатній. Тому потрібно зупинитися та перевірити рівень оливи.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
Зеленський представив План стійкості України: подробиці
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
Чи можна змішувати моторні оливи різних брендів?
В екстрених ситуаціях це робити можна, хоча кожен виробник використовує свої власні присадки для покращення якості оливи. Але треба спочатку переконатися у їх сумісності. Не рекомендується змішувати моторні оливи різних типів. Але можна змішувати мастило одного типу (наприклад, синтетичне з синтетичним). У деяких випадках можна навіть змішувати моторне мастило різної в'язкості, але, звичайно, краще цього не робити.
Крім того, моторні мастила, які змішуватимуть, повинні бути чисті, в них не повинен бути бруд. Якщо ви все ж таки вирішили змішати моторні оливи різних брендів, то не змішуйте їх у дуже великій кількості. Спочатку переконайтеся, що двигун із такою рідиною працює добре.
Зверніть увагу, що рідина, яка вийшла в результаті змішування моторних мастил різних брендів, може призвести до негативних наслідків для двигуна. При змішуванні двох різних мастил виходить рідина з властивостями, рівними нижчому з лив, які змішуються.
А ось обмежень на змішування мастил одного бренду немає. Вони мають ідентична основу, присадки зазвичай однакові.