Чи може поліція вилучити у водія права за несплату аліментів – відповідь юристів

Юристи компанії "Дорожній адвокат" завили, що останнім часом в Україні побільшало випадків, коли поліцейські на місці зупинки автомобіля вилучають у водія через несплату аліментів посвідчення водія. Експерти розповіли, чи законні дії поліцейських у таких випадках…

Чи може поліція вилучити у водія права за несплату аліментів – відповідь юристів - today.ua

Державні виконавці, згідно із законодавством, можуть винести ухвалу про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування автомобілем при заборгованості за аліментами, загальний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці.

Якщо поліцейський після зупинки автомобіля, перевіряючи базу, побачить на службовому планшеті, що є обмеження на право керування машиною, то він повинен вилучити посвідчення водія та передати матеріали до суду. Так вимагає закон.

До вирішення справи в суді водієві надається тимчасовий дозвіл на керування. Суд може позбавити водія прав терміном від 3 до 6 місяців.

Після закінчення терміну покарання водій, якщо він сплатив усю заборгованість з аліментів, повинен пройти медогляд, а також скласти відповідні іспити на право керування. Тільки після цього йому знову видадуть посвідчення водія.

Таким чином поліцейські мають законну підставу вилучати у водіїв права за несплату аліментів.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, що буде, якщо у встановлені законом терміни не сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху.