Москвич-2141 переробили у баггі для ЗСУ

На Миколаївщині на одному зі СТО старий автомобіль Москвич-2141 переробили в баггі для ЗСУ, повідомило видання Суспільне. Він призначений для евакуації поранених українських бійців із поля бою.

Москвич-2141 переробили у баггі для ЗСУ - today.ua

Коли дивишся на цей баггі, то навіть не здогадуєшся, що його зробили на базі автомобіля Москвич-2141. Фахівці прибрали із "Москвича" все зайве, але залишили кузов, збільшили дорожній просвіт та встановили великі колеса. Так, ця машина має кузов, і це її відрізняє від усіх інших баггі, які зараз роблять в Україні для бійців ЗСУ та Сил територіальної оборони.

Судячи з фотографій, цей баггі має дорожній просвіт практично такий самий, як у знаменитого американського позашляховика "Хамві". Принаймні у нас склалося таке враження.

Ця машина має спеціальне місце, куди можна покласти пораненого бійця на ношах (є місце і для медика, який супроводжуватиме пораненого). Крім того, є можливість встановити великокаліберний кулемет, дивлячись на те, для яких завдань використовуватиметься ця машина. Тобто таке баггі може бути не лише медичним автомобілем, а й використовуватись, наприклад, для розвідки місцевості.

Москвич-2141 переробили у баггі для ЗСУ Фото Суспільне

Стверджується, що цей баггі має хорошу прохідність. На шинах зробили спеціальні шипи, щоб було краще зчеплення з дорогою. Кузов машини пофарбували у захисний колір, щоб її не було видно. Камуфляж можна назвати всесезонним, він підходить як для зими, так і для літа.

На переобладнання старого "Москвича" у військовий баггі знадобилося кілька місяців і близько 100 тисяч гривень. Гроші були отримані від волонтерів, небайдужих громадян, військових.

Це СТО переробляє цивільні автомобілі у баггі для ЗСУ вже давно. Як "донорів" використовуються різні автомобілі. Роботи з переобладнання автомобілів можуть проходити швидше, залежно від наявності запчастин, електрики та стану "донора".

Москвич-2141 переробили у баггі для ЗСУ Фото Суспільне

В Україні після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ у деяких містах почали робити баггі для ЗСУ. Серійного виробництва немає. Все в рамках ініціативи пересічних громадян.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що компанія Coolon Motors випустила близько 20 баггі для ЗСУ. Коштує така машина близько 90 тисяч гривень.