Мешканець Миколаєва, який хотів купити через Інтернет автомобіль Volkswagen Passat з Європи, втратив 95 000 грн, які привласнили шахраї. Про це повідомив Відділ комунікації Нацполіції Миколаївської області.
За даними досудового слідства, постраждалий побачив на одному із сайтів в Інтернеті оголошення про продаж Volkswagen Passat. Продавець обіцяв доставити автомобіль із Європи за доступною ціною.
Обов'язковою умовою була передплата за доставку автомобіля з іншої країни. Покупець погодився з цим і перерахував гроші на банківську картку продавця. Далі продавець ще кілька разів просив перерахувати гроші на банківську картку, мотивуючи це різними правдоподібними причинами. Наприклад, необхідністю сплатити адміністративні послуги митної служби.
Загалом покупець переказав продавцеві на банківську картку 95 000 гривень. Після отримання грошей продавець перестав виходити на зв'язок і покупець зрозумів, що його обдурили. Він звернувся із заявою до поліції.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Слідчі поліції за даними фактами відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Максимальне покарання за цією статтею – 3 роки позбавлення волі.
Наразі досудове слідство триває. Встановлюється особистість шахрая.
Поліція рекомендує покупцям в Інтернеті бути дуже обережними і дотримуватися певних правил, щоб не стати жертвою шахрайства. Зокрема, слід остерігатися оголошень, які пропонують купити якісні речі за мінімальними цінами. Завжди перевіряйте онлайн-майданчик, на якому хочете зробити покупку. Намагайтеся робити покупки на сайтах, перевірених часом та відомих. Передоплату за товар можна вносити тільки перевіреним продавцям, а якщо продавець вам маловідомий або взагалі не відомий, то оплачуйте покупку після отримання товару.
Поліція рекомендує не розголошувати інформацію про свою платіжну картку та не вводити на сторонніх ресурсах її дані (термін дії картки, код СVC2/CVV2, ПІН-код). Якщо ви часто робите покупки в Інтернеті, то для цього краще мати окрему банківську картку і переводить на неї лише суму, яка потрібна для покупки, не більше.
Пам'ятайте, шахраї в Інтернеті можуть намагатися увійти в довіру до потенційних покупців різними способами. Наприклад, вони можуть через месенджер показати копію нібито свого паспорта. Але це не слід вважати достатнім доказом надійності продавця.
Раніше стало відомо, що в Україні шахраї вигадали новий спосіб обману водіїв.