Шахраї незаконно збирали дані водійських посвідчень

В Україні правоохоронці заблокували 5 фішингових сайтів, схожих на сайт Головного сервісного центру МВС, за допомогою яких незаконно збирали серії та номери посвідчень водія. Про це повідомила Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації.

Шахраї незаконно збирали дані водійських посвідчень - today.ua

За даними правоохоронців, під виглядом перевірки зловмисники збирали дані про посвідчення водіїв українців. Це їм потрібно було для виготовлення підроблених водійських "прав" із оригінальними серійними номерами. Такі фальшивки важко виявити, звіряючись із базою даних.

Зловмисники встигли зібрати базу з приблизно 1 000 посвідчень водія. Ці дані вилучено з обігу. Зважаючи на все, зловмисники не встигли скористатися інформацією для підробки посвідчень водія.

Шахраї незаконно збирали дані водійських посвідчень Правоохоронці нагадали, що не потрібно переходити по підозрілим посиланням, не можна вводити дані на підозрілих сайтах, потрібно обов'язково перевіряти URL-адресу. Так можна знизити ризик стати жертвою шахраїв, котрі постійно вигадують нові схеми обману довірливих громадян.

Раніше стало відомо про нову схему обману покупців автомобілів в Україні. Шахраї почали продавати автомобілі, які були взяті в оренду без дозволу їхніх власників.