Пільгове розмитнення євроблях для учасників АТО провалилось

За даними Державної митної служби України, з 11 листопада та станом на 22 грудня 2021 року пільговим розмитненням автомобілів на іноземній реєстрації скористалися 249 учасників АТО/ООС.

Пільгове розмитнення євроблях для учасників АТО провалилось - today.ua

Найбільше євроблях учасники бойових дій зареєстрували на Одеській митниці – 72 автомобіля. На другому місці Івано-Франківська митниця – 29 машин. На третьому місці Дніпровська митниця – 25.

Другий етап пільгового розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, який закінчиться 8 лютого 2022 року, багато хто вважав останньою можливістю легалізувати євробляхи. У Мережі з'явилися оголошення про те, що учасників АТО/ООС просять допомогти у розмитненні євроблях.

Проте, поки що другий етап пільгового розмитнення треба вважати провальним. Навіть перший етап викликав багато нарікань, хоча під час нього легалізували близько 68 тисяч євроблях.

У чому причина провалу? Можливо, річ у тому, що скористатися пільговим розмитненням євроблях можуть учасники бойових дій, які перебували в районі проведення операції Об'єднаних сил 90 днів з 15 травня 2021 року. Інших учасників бойових дій чомусь до закону про пільгове розмитнення не внесли.

Раніше повідомлялося, що власники автомобілів на іноземній реєстрації, які через ті чи інші причини не можуть оформити розмитнення або вивезти машини, почали від них відмовлятися на користь держави.