“Лівий“ бензин: що він робить з автомобілем і ситуація в Україні

Автор: Максимов Віталій

Навесні поточного року в Україні оголосили нову війну контрафактному бензину і дизельному паливу. Демонтовано сотні нелегальних заправок. Однак їх залишилося все ще багато, українці охоче заправляються на них. Що станеться з автомобілем, якщо його заправляти "лівим" бензином і як з контрафактним паливом бореться держава? Відповіді на ці питання дає Kosatka.Media.

“Лівий“ бензин: що він робить з автомобілем і ситуація в Україні - today.ua

Шкода від "лівого" бензину

Деякі водії чомусь впевнені, що бензин, який продають на нелегальних АЗС, нічим не відрізняється від палива на офіційних заправках. Можливо, вважається, що нелегальні АЗС не платять податки і тому можуть продавати паливо дешевше.

Насправді контрафактний бензин заради економії виготовляють з нафтопродуктів найнижчої якості. Використовуються будь-які найдешевші реагенти, які можна знайти. Фальсифікатори додають велику кількість присадок, в результаті "хімія" стає схожою на бензин.

Собівартість такої "продукції" становить близько 15 гривень, але при цьому її продають на деяких АЗС за ціною ближче до 30 гривень за літр (на підпільних заправках, звичайно, дешевше).

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

В такому контрафактному бензині міститься величезна кількість сірки, бензолів та інших хімічних сполук. В результаті автомобіль, заправлений цим паливом, скоро може поламатися.

Неякісне паливо забруднює паливну систему, вона поступово виходить з ладу. В циліндрах двигуна утворюється окис сірки, яка разом з водяним паром формує сірчану кислоту.

Через бензол утворюється нагар в камері згоряння. Крім того, зайва вода взимку замерзає в паливному фільтрі з усіма наслідками.

Що ж стосується присадок, що збільшують октанове число, то їх існує велика кількість. Вони можуть завдати автомобілю різну шкоду, особливо заборонені присадки. Наприклад, присадка ММА призводить до утворення відкладень на впускних клапанах і до нагару в камері згоряння.

Присадки на основі марганцю можуть привести до виходу з ладу нейтралізаторів і свічок, до механічного зносу деталей двигуна. А присадка ферроцін порушує роботу свічок запалювання і збільшує знос стінок циліндрів двигуна.

Слід врахувати, що якщо зламається двигун вашого автомобіля, а експертиза покаже, що ви заправлялися неякісним паливом, то дилер вам відмовить в ремонті. В результаті ремонт влетить в копієчку.

Як зрозуміти, що заправився неякісним бензином?

“Лівий“ бензин: що він робить з автомобілем і ситуація в Україні

Для цього потрібно знати певні ознаки. Серед таких ознак виділимо наступні: після заправки утруднений пуск двигуна, обороти холостого ходу нестабільні, двигун не тягне, погіршується динаміка, ривки і смикання при русі, посилений шум і детонація, потемніння вихлопу, а також збільшення витрати палива.

Як розпізнати нелегальну заправку?

На незаконність роботи АЗС можуть вказувати такі ознаки: АЗС не дає фіскальний чек, чек містить інформацію про те, що каса працює в тестовому режимі, немає куточка споживача з відповідною інформацією про продавця і паливо, заправка розташована близько від житлових будинків або адміністративних будівель, немає засобів пожежогасіння, торгівля з автоцистерн.

Як ДФС бореться з нелегальними заправками?

“Лівий“ бензин: що він робить з автомобілем і ситуація в Україні З січня по липень 2021 року ДФС виявила і ліквідувала 14 незаконних виробництв автомобільного палива в Україні. Вилучено 41 тис. тонн незаконного палива.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Глава Державної фіскальної служби Вадим Мельник вважає, що подолати ринок підпільного палива можна тільки спільними зусиллями всіх правоохоронних і контролюючих відомств.

Раніше повідомлялося, що в Україні в I кварталі 2021 року демонтували 151 АЗС, які не мали дозволу на роботу.