Today.ua

Косово передало Україні армійські вантажівки та бронетехніку

Косово передало Україні два пакети військової допомоги, які анонсували у березні 2024 року. До них увійшла бронетехніка та армійські вантажівки. Про це повідомив міністр оборони Косова Еюп Мачедонсі.

Про те, що Косово надасть Україні кілька пакетів військової допомоги, стало відомо наприкінці березня 2024 року на 20-му засіданні Контактної групи з оборони України в рамках формату "Рамштайн". Йшлося, що наша країна отримає від Косова бронемашини, армійські вантажівки, тактичні автомобілі, а також мінометні снаряди. І ось тепер Еюп Мачедонсі оголосив, що Україні вже передали два пакети військової допомоги від Косова.

На жаль, Мачедонсі не уточнив, яку бронетехніку, армійські вантажівки, тактичні автомобілі та мінометні снаряди від Косова отримав Київ. Ми можемо лише припустити.

Швидше за все Косово передало Україні американські армійські позашляховики HMMWV (Humvee), вантажівки Mercedes-Benz NG1017A, армійські позашляховики Land Rover Defeder. Що ж до мінометних снарядів, то це, мабуть, боєприпаси калібрів 60, 81, 82 та 120 мм. Саме таких калібрів міномети використовує армія Косова.

Скільки військової техніки та бронетехніки Косово передало Україні – не уточнюється. Думаємо, не дуже багато, враховуючи, що у Сил безпеки Косова мало військової техніки, а також те, що ця частково визнана держава перебуває у конфлікті із Сербією. Проте ця бронетехніка та вантажівки мають зробити свій внесок у перемогу України над російськими окупантами. Косово може розраховувати на часткову грошову компенсацію з боку західних країн, і це дозволить переозброїти армію.

На озброєнні ЗСУ вже давно є позашляховики HMMWV (Humvee). Їх навіть модернізують. Так, у 2023 році на "Хамві" встановили найновіший український бойовий модуль "Амулет" із протитанковими керованими ракетами. Цей дистанційно керований бойовий модуль розроблено у 2020 році. Він складається із двох пускових установок керованих протитанкових ракет українського виробництва, оптико-електронної головки та лазерного модуля наведення. Для поповнення боєкомплекту необхідно вручну заряджати пускові установки.

Що ж до Mercedes-Benz NG1017A, то це великотоннажний вантажний автомобіль. Сімейство вантажівок Mercedes-Benz NG з'явилося у 1973 році. Версія NG1017A оснащується дизельним двигуном OM 352 A потужністю 168 к.с.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримає 160 британських бойових колісних машин Husky TSV.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ