Кінець безкоштовного розмитнення: які євробляхи ввозитимуть в Україну

Після скасування в Україні безкоштовного розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, ввезення євроблях знизиться до кількох тисяч на місяць. Експерти Інституту досліджень авторинку розповіли, які машини тепер ввозитимуть в Україну, якщо у системі нарахування митних платежів не буде змін.

Кінець безкоштовного розмитнення: які євробляхи ввозитимуть в Україну - today.ua

Зокрема, прогнозується, що в Україну, як і раніше, привозитимуть автомобілі зі США (але вже через Європу, а не через українські морські порти). Купівля автомобілів на американських онлайн-аукціонах досі більш-менш вигідна з урахуванням усіх факторів.

Ввозитимуть до нашої країни й дорогі автомобілі, головним чином у віці до 5 років. Справа в тому, що за розмитнення таких машин потрібно платити 35-40% від їхньої вартості.

Кінець безкоштовного розмитнення: які євробляхи ввозитимуть в Україну

Також ввозитимуть електромобілі. За них потрібно платити лише акциз (залежно від ємності батареї). Крім того, більше не потрібно сплачувати збір до Пенсійного фонду під час реєстрації електрокарів.

Крім того, з Європи в Україну, як і раніше, ввозитимуть вантажівки, автобуси та різну спеціальну техніку. Нашій країні зараз дуже потрібні такі транспортні засоби.

Нагадаємо, раніше експерти заявили, що системі розмитнення автомобілів на іноземних номерах в Україні потрібна комплексна реформа.