Коли відео і фото радара ТruСam може бути доказом у суді

Відео та фото порушення ПДР, зафіксоване лазерним радаром ТruСam, будуть доказом тільки при наявності електронного цифрового підпису особи, яка їх зробила, або особи, яка робила їх копію. До такого рішення у справі № 591/6739/20 прийшов Другий апеляційний адміністративний суд.

Коли відео і фото радара ТruСam може бути доказом у суді - today.ua

У 2020 році в Сумах водій автомобіля Honda CR-V рухався зі швидкістю 106 км/год, що на 56 км/год більше дозволеної швидкості. Це порушення правил дорожнього руху патрульні поліцейські зафіксували радаром ТruСam. Водія оштрафували на 540 гривень.

Водій зі штрафом не погодився і оскаржив його в суді. В кінцевому підсумку справа потрапила до апеляційного суду.

Поліцейські надали суду відеозапис порушення ПДР. Однак вона не була засвідчена електронним підписом особи, яка його зробила. Також не було електронного підпису особи, яка робила копію. Тому суд відео не став розглядати як доказ.

Крім того, суд у своєму рішенні зазначив, що до матеріалів діла не надано носій, на який зроблено запис правопорушення (TruCam або його носій даних).

Раніше стало відомо, що в Краматорську суд скасував штраф, виписаний по радару TruCam, так як на фотографії не було видно обличчя людини, який керував автомобілем у момент порушення ПДР.