Коли водій може вимагати усне попередження замість штрафу

В Україні поліцейські часто штрафують водіїв за дрібне порушення ПДР, яке не спричинило наслідків і не може стати причиною ДТП. При цьому стаття 22 КУпАП говорить, що при малозначності адміністративного правопорушення правоохоронець може просто зробити усне зауваження...

Коли водій може вимагати усне попередження замість штрафу - today.ua

Наприклад, іноді пильні правоохоронці штрафують водіїв за проїзд перед світлофором на кілька сантиметрів за стоп-лінію на 510 гривень за ч. 2 ст. 122 КУпАП. На стільки ж за цією статтею штрафують і за проїзд перехрестя на червоне світло.

У першому випадку порушення не несе загрози учасникам дорожнього руху, а в другому випадку серйозно підвищує ризик ДТП.

Тому в разі вчинення незначного правопорушення водій може вимагати, згідно із законодавством, щоб поліцейський розглянув можливість винесення усного зауваження.

І справа навіть не в штрафі, хоча це теж має значення, адже не хочеться безглуздо розлучатися з грошима, заробленими власною чесною працею. Справа в тому, що так ви не потрапите в базу даних осіб, що залучаються до адміністративної відповідальності.

Раніше в Краматорську суд скасував штраф, виписаний по радару TruCAM через те, що на фотографії не було видно обличчя людини, яка керувала автомобілем в момент порушення ПДР.