Які пластикові документи потрібно пред'являти у сервісних центрах МВС

Автор: Максимов Віталій

Сервісні центри МВС деякі послуги автомобілістам надають лише за наявності фізичних документів, а не електронних. Про це нагадав Головний сервісний центр МВС України.

Які пластикові документи потрібно пред'являти у сервісних центрах МВС - today.ua

В Україні за бажанням можна використовувати лише електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію ТЗ без пластику. Але деякі послуги автомобілістам сервісні центри МВС надають лише за наявності фізичних документів, а не електронних.

Пластиковий бланк старого посвідчення необхідний для обміну посвідчення водія. Справа в тому, що при обміні старе посвідчення водія здається в архів. Якщо документ втрачено або викрадено, то в даному випадку йдеться не про обмін, а про відновлення посвідчення водія. Електронний варіант документа не потрібний. А ось обмін електронного водійського посвідчення проходить при пред'явленні документа в мобільному додатку "Дія".

Пластиковий бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу необхідний для реєстраційних процесів. Якщо ви хочете продати автомобіль, але втратили пластикове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, то спочатку доведеться його відновити.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Українських біженців у Німеччині планують позбавити грошової допомоги у 563 євро: названо причину

У мобільному додатку "Дія" наприкінці 2023 року з'явилася можливість купівлі-продажу (перереєстрації) автомобілів. Станом на кінець квітня 2024 року у додатку "Дія" перереєстрували 55 000 транспортних засобів (автомобілів, мотоциклів, мопедів).

Які пластикові документи потрібно пред'являти у сервісних центрах МВС

Щоправда, багатьом автомобілістам відмовили у продажу чи купівлі машини через "Дію". При цьому причина відмови не пояснюється. Дізнатися конкретну причину відмови можна зараз лише у сервісних центрах МВС. Але вже ведеться робота над новим функціоналом, який дозволить надсилати автоматичні повідомлення із зазначенням конкретної причини, чому відмовлено у купівлі чи продажу автомобіля через "Дію".

У 2024 році у додатку "Дія" має з'явитися можливість розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, яка була анонсована ще кілька років тому. Поява цієї послуги у додатку "Дія" спочатку очікувалася у 2022 році, а потім у 2023 році, але цього поки так і не сталося. Технічно розмитнення євроблях через "Дію" вже повністю готове. Залишилось лише закріпити це на законодавчому рівні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Народні депутати Верховної Ради у квітні 2024 року ухвалили у першому читанні законопроєкт, який передбачає введення розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації через "Дію". Наразі цей документ готують до другого читання у сесійній залі українського парламенту.

Нагадаємо, раніше у ТЦК розповіли, які документи повинні мати при собі водії.