Як завести автомобіль, якщо сів акумулятор: кілька порад

Деякі водії стикаються із ситуацією, особливо взимку, коли вранці не можеш завести двигун автомобіля через те, що несподівано сів акумулятор. Це завжди неприємно. Сьогодні ми розповімо про те, як завести машину, якщо сів акумулятор.

Як завести автомобіль, якщо сів акумулятор: кілька порад - today.ua

Акумулятор іншої машини

При "прикурюванні" від акумулятора іншого автомобіля слід уважно прочитати інструкцію до машини. Якщо в ній обумовлюються точки приєднання проводів, то чіпляти затискачі ("крокодили") слід саме до них. Важливо дотримуватися полярності. Після того, як двигун заведеться, потрібно дати йому деякий час попрацювати, щоб акумулятор зарядився.

Буксирувальний трос

Якщо у автомобіля механічна коробка передач, можна завести мотор за допомогою троса. Головне, щоб знайшовся "добрий самаритянин", який захоче допомогти, незважаючи на те, що зараз не вистачає часу.

"З штовхача"

Завести автомобіль іноді виходить "з штовхача". Цей метод підходить для автомобілів із "механікою". Ось тільки самотужки це зробити практично не реально. Потрібен один, а краще два помічники.

В цьому випадку вижимаємо зчеплення, підключаємо другу або третю передачу, а помічники починають штовхати автомобіль. Коли він розженеться до швидкості 5–10 км/год, відпускаємо зчеплення.

Коли двигун запрацює, знову вижимаємо зчеплення, переводимо важіль коробки у "нейтраль". Мотор повинен працювати хвилин 30, щоб акумулятор підзарядився.

Пуско-зарядний пристрій

Завести машину з розрядженим акумулятором допоможуть пристрої, які здатні видати енергію для обертання стартера – бустери (пускачі). Переважна більшість таких пристроїв – акумуляторні. Рідше трапляються конденсаторні.

Для того, щоб завести двигун, потрібно вимкнути запалення, підключити дроти з клемами АКБ та увімкнути запалення.

Як завести автомобіль, якщо сів акумулятор: кілька порад

Мотузка

В екстреній ситуації допоможе завести двигун автомобіля з переднім приводом та механічною коробкою звичайна мотузка. Автомобіль ставимо на ручник, піднімаємо домкратом переднє колесо, включаємо запалювання, встановлюємо третю передачу, намотуємо мотузку на колесо і різко смикаємо. Не можна намотувати мотузок на руку і чіпляти його за колісний диск.

Акумулятор від шуруповерта

Також в екстреній ситуації, коли нічого іншого не залишається, можна завести мотор від акумуляторного шуруповерта. Напруга його батареї не повинна перевищувати 14 В.

Підключаємо до клем батареї дроту. Приблизно за 20 хвилин батарея трохи поповнить заряд акумулятора, після чого можна запустити силовий агрегат.

Тепла вода

Можна трохи збільшити напругу акумулятора теплою ванною. Температура води має бути близько 50 градусів тепла. Якщо ваш акумулятор не повністю розряджений, такий спосіб допоможе. Але при напрузі нижче 10,5 нічого не вийде.

Нагадаємо, раніше експерти німецького журналу AUTO BILD назвали чотири типові помилки автомобілістів, через які розряджаються акумулятори.