Як заправники на АЗС обманюють водіїв - кілька хитрощів

Не секрет, що багато АЗС, які не входять у великі мережі, обманюють водіїв. Шахраї постійно придумують нові варіанти недоливу палива. Сьогодні ми розповімо, які хитрощі придумали нечистоплотні заправники, щоб обманювати водіїв.

Як заправники на АЗС обманюють водіїв - кілька хитрощів - today.ua

Зокрема, заправники в шлангу залишають вже оплачене паливо. Коли заправники на дисплеї бачать, що почався відлік останнього літра, то натискають на важіль пістолета і дістають його. У шлангу залишається паливо, яке хитрий оператор колонки зливає в каністру. За день він так може назбирати достатньо велику кількість палива. Після кожної такої операції каністра шахрая поповнюється приблизно на 900 грамів бензину.

Ризик для шахраїв мінімальний. Якщо водії помічають недолив, то зазвичай вони не повертаються, щоб не витрачати собі нерви через дрібниці. Але є спосіб боротися з такими хитрунами - стояти поруч з ними під час заправки.

Персонал деяких АЗС може шахраювати зі здачею. Касир каже, що у нього немає здачі і пропонує долити бензин на невелику суму, що залишилася. Багато водіїв погоджуються.

Заправник імітує додаткову подачу, а бензин потім зливається у всю ту ж каністру.

Як заправники на АЗС обманюють водіїв - кілька хитрощів

На деяких АЗС перепрошивають програмне забезпечення. В цьому випадку водії не бачать, що їм недолили палива. Навіть якщо виникне підозра, то довести шахрайство співробітників заправки дуже важко. Можна тільки в подальшому провести таємну контрольну закупівлю з залученням компетентних органів.

Крім того, в Україні на деяких АЗС клієнтам продають бензин з низьким октановим числом під виглядом більш дорогого або паливо з добавкою сторонніх нафтопродуктів. Але це вже, як то кажуть, інша історія. В цьому випадку обдурюють не заправники і касири, а власники заправки.

Раніше експерти заявили, що в Україні можуть припинити роботу деякі мережі АЗС. Це станеться, якщо продовжиться зростання оптових цін бензину і дизельного палива, і залишиться державне регулювання цін.