Як вибрати безпечну «незамерзайку»

З настанням холодів водії починають активно купувати «незамерзайку» і часто стикаються з «лівою» продукцією. Рідина, яка повинна взимку добре мити скло, якщо вона підроблена, залишає на ньому розводи і плівку. Іноді автомобілісти взагалі можуть отруїтися. Сьогодні ми розповімо, як вибрати безпечну «незамерзайку».

Як вибрати безпечну «незамерзайку» - today.ua

Напевно, всі автомобілісти знають, якої шкоди може завдати нелегальна «незамерзайка». Однак, досі знаходяться ті, хто її купує у недобросовісних продавців.

Лід всередині - ознака підробки

Шахраї люблять підробляти омиваючу рідину. За зовнішнім виглядом упаковки її важко відрізнити від оригіналу. Але сама рідина являє собою гримучу суміш, через що водій стикається з різними проблемами. При виробництві «незамерзайки» часто економлять спирт, і тому вона не володіє заявленими властивостями.

«Незамерзайки» без запаху - найшкідливіші

У незамерзаючої рідини є характерний хімічний запах з фруктовим ароматом. Якщо запаху немає, значить в її склад замість ізопропілу додали заборонений метанол.

З деяких пір метиловий спирт заборонений при виробництві склоомиваючої рідини. Справа в тому, що через метанол у людини починається запаморочення, болі в області серця і печінки, погіршується зір, з'являються захворювання верхніх дихальних шляхів, дерматит.

Тим не менш, до цих пір багато українських водіїв вважають за краще купувати «незамерзайки» без запаху. До того ж вони дешевші.

Найчастіше нелегальна «незамерзайка» має синій колір. Чому? Тому що синій барвник - найдешевший. Але взагалі-то колір такої рідини може бути різний.

Рідина з ізопропіловим спиртом ефективніше і безпечніше. Однак, вона коштує дорожче. Її продають в автомагазинах і на АЗС.

Запах у такий рідини різкий, але його приховують фруктовим ароматом. Вона не завдає шкоди людині і не залишає розводів на склі.

Як вибрати безпечну «незамерзайку»

Занадто дешеву рідину краще не купувати

Якщо ви побачили занадто дешеву «незамерзайку», то її краще не купувати. При її виготовленні, мабуть, використовували дешеву сировину, яка може нашкодити людині. Врахуйте, що спочатку, якщо в рідині мало метанолу, можна нічого не відчути. Стан здоров'я погіршиться пізніше.

У оригінальної «незамерзайки» на упаковці повинен бути логотип компанії, написи повинні легко читатися. На етикетках є інструкція із застосування, дата виробництва, термін зберігання, склад, запобіжні заходи і адреса виробника.

У продавця повинен бути сертифікат відповідності та свідоцтво про держреєстрацію.

Нагадаємо, начальник відділу ринкового нагляду Державної екологічної інспекції Олена Сібелева раніше заявила, що третина українських АЗС мають «підозрілі» паспорта якості палива.

Пенсія зросте більш ніж на півтори тисячі гривень: літнім українцям розповіли, яких іще підвищень їм чекати у 2021 році
Незважаючи на те, що в цьому році вже відбулося кілька етапів масштабного підвищення пенсій, виплати у 2021 році ще будуть підвищуватися. Загалом, наш...
Дочка Ольги Сумської зізналася, як над нею знущалися в школі
Ольга Сумська та її чоловік Віталій Борисюк навіть і не знали, що їх дочка переживає під час навчання в школі. Виявляється, над дівчинкою знущалися не...
У Харкові відмовилися дотримуватись у міському транспорті обмежень “червоної зони“
Регіональна комісія із надзвичайних ситуацій забороняє перевозити в громадському транспорті кількість пасажирів, що перевищує половину сидячих місць т...
Картопля: коли садити, і як вберегти молоді паростки від приморозків
Ціни на картоплю останніми роками вже такі, що навіть ті, хто раніше нехтував цим овочем, цієї весни готові взятись за лопату. Тим більше, що посадка,...
Стильна штучка: Ані Лорак здивувала зухвалим молодіжним нарядом
Ані Лорак збирає компліменти від своїх шанувальників. Зірка похвалилася своїм новим образом, який привів публіку в захват. 42-річна співачка досі вигл...