З настанням холодів водії починають активно купувати «незамерзайку» і часто стикаються з «лівою» продукцією. Рідина, яка повинна взимку добре мити скло, якщо вона підроблена, залишає на ньому розводи і плівку. Іноді автомобілісти взагалі можуть отруїтися. Сьогодні ми розповімо, як вибрати безпечну «незамерзайку».
Напевно, всі автомобілісти знають, якої шкоди може завдати нелегальна «незамерзайка». Однак, досі знаходяться ті, хто її купує у недобросовісних продавців.
Лід всередині - ознака підробки
Шахраї люблять підробляти омиваючу рідину. За зовнішнім виглядом упаковки її важко відрізнити від оригіналу. Але сама рідина являє собою гримучу суміш, через що водій стикається з різними проблемами. При виробництві «незамерзайки» часто економлять спирт, і тому вона не володіє заявленими властивостями.
«Незамерзайки» без запаху - найшкідливіші
У незамерзаючої рідини є характерний хімічний запах з фруктовим ароматом. Якщо запаху немає, значить в її склад замість ізопропілу додали заборонений метанол.
Популярні зараз
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
З деяких пір метиловий спирт заборонений при виробництві склоомиваючої рідини. Справа в тому, що через метанол у людини починається запаморочення, болі в області серця і печінки, погіршується зір, з'являються захворювання верхніх дихальних шляхів, дерматит.
Тим не менш, до цих пір багато українських водіїв вважають за краще купувати «незамерзайки» без запаху. До того ж вони дешевші.
Найчастіше нелегальна «незамерзайка» має синій колір. Чому? Тому що синій барвник - найдешевший. Але взагалі-то колір такої рідини може бути різний.
Рідина з ізопропіловим спиртом ефективніше і безпечніше. Однак, вона коштує дорожче. Її продають в автомагазинах і на АЗС.
Запах у такий рідини різкий, але його приховують фруктовим ароматом. Вона не завдає шкоди людині і не залишає розводів на склі.
Занадто дешеву рідину краще не купувати
Якщо ви побачили занадто дешеву «незамерзайку», то її краще не купувати. При її виготовленні, мабуть, використовували дешеву сировину, яка може нашкодити людині. Врахуйте, що спочатку, якщо в рідині мало метанолу, можна нічого не відчути. Стан здоров'я погіршиться пізніше.
У оригінальної «незамерзайки» на упаковці повинен бути логотип компанії, написи повинні легко читатися. На етикетках є інструкція із застосування, дата виробництва, термін зберігання, склад, запобіжні заходи і адреса виробника.
У продавця повинен бути сертифікат відповідності та свідоцтво про держреєстрацію.
Нагадаємо, начальник відділу ринкового нагляду Державної екологічної інспекції Олена Сібелева раніше заявила, що третина українських АЗС мають «підозрілі» паспорта якості палива.