Today.ua

Як вести себе з поліцейськими: поради водіям

В Україні активно впроваджують камери автофіксації порушень ПДР, але безпосереднього спілкування з поліцією водіям все одно не уникнути. Часто при спілкуванні з правоохоронцями водії допускають помилки, в результаті чого можуть виникнути неприємності. Експерти розповіли, як не потрібно поводитися під час розмови з поліцейськими.

Нервозність і метушливість

Сучасне життя таке, що люди постійно кудись поспішають. І водії, звичайно, не виняток. Але при спілкуванні з патрульними поліцейськими краще за все не показувати, що поспішаєш. Не потрібно квапити співробітників поліції. В силу своєї професії вони можуть прийти до висновку, що вам є що приховувати, і тому будуть більш ретельно перевіряти ваші документи.

Дорікати поліцейським

Деякі водії починають дорікати поліцейським в тому, що їх зупинили незаслужено, стверджуючи, що не порушували ПДР. Так краще не чинити, адже правоохоронці виконують свою роботу. Якщо дорікати поліцейським, то можна зробити гірше самому собі.

Фамільярність

Деякі водії починають своє спілкуванні з інспекторами поліції з фамільярного "ти". Вони, мабуть, розраховують таким чином привернути до себе поліцейських. Однак, цим вони домагаються зворотного. Пам'ятайте, що ввічливість ще ніхто не відміняв.

Зарозумілість і хамство

Те, що інспектор поліції стоїть на дорозі і стежить за дотриманням водіями ПДР, ще не дає право вести себе з ними зарозуміло. Навіть якщо за кермом автомобіля знаходиться топ-менеджер банку або який-небудь інший високооплачуваний фахівець. Пам'ятайте, що за образу співробітника поліції може наступити адміністративна відповідальність.

Провокаційні питання

Водієві не потрібно відповідати на провокаційні питання, наприклад, такі, як: "Порушуємо?". В цьому випадку краще всього запитати: "Ви виявили правопорушення?".

Нагадаємо, раніше юристи розповіли, в яких випадках поліцейські можуть поверхнево оглядати автомобіль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ