Як в Україні карають батьків, якщо дитина сіла за кермо: дві статті

Автор: Максимов Віталій

В Україні часто підлітки сідають за кермо автомобіля своїх батьків та порушують ПДР. Сьогодні ми розповімо, яке покарання за це загрожує батькам.

Як в Україні карають батьків, якщо дитина сіла за кермо: дві статті - today.ua

Звичайно, за таке правопорушення дитину до інтернату не віддадуть і тим більше не позбавлять волі, а батьків не позбавлять батьківських прав. Але без наслідків не обійтися.

Слід сказати, що неповнолітні несуть відповідальність нарівні з повнолітніми за деякі порушення Правил дорожнього руху (статті 121-127, частина перша, друга та третя статті 130 КУпАП). Тобто за керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції.

Власника автомобіля, чия дитина сіла за кермо, притягнуть до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КпАП (Передача керування транспортним засобом особі, яка не має такого права). Штраф за цією статтею у 2024 році становить 3400 грн.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Також стосовно батька, чия дитина сіла за кермо автомобіля, правоохоронці мають скласти адміністративний протокол за ст. 184 (Неналежне виконання обов'язків щодо виховання дітей) КУпАП. Мінімальне покарання за цією статтею у 2024 році – штраф у розмірі 850 грн.

Як в Україні карають батьків, якщо дитина сіла за кермо: дві статті

Нагадаємо, в Україні залежно від категорії транспортного засобу водійське посвідчення можна оформити з 16 років – на керування мотоциклами, мопедами та моторолерами (категорії А та А1), а з 18 років – категорії В1, В, С1, С, тобто у тому числі й легкові автомобілі.

Тим часом, в Україні хочуть запровадити штраф у розмірі 850 грн для пішоходів, якщо вони порушують ПДР у присутності дітей. У травні 2023 року у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт №9289. Автори цього законопроєкту виходять із того, що дорослі люди, порушуючи ПДР у присутності дітей (йдеться про своїх дітей), подають їм поганий приклад. Внаслідок цього діти думають, що можна порушувати ПДР. Наразі цей документ перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У 2021 році в Україні запропонували посилити покарання для батьків, діти яких порушують ПДР. У Верховній Раді навіть зареєстрували відповідний законопроєкт №5396. Але народні депутати його не підтримали.

Раніше ми розповіли про те, що биті автомобілі зі США розмитнюватимуть у мобільному додатку "Дія" як не биті.