Як зберегти підвіску на поганій дорозі

Автор: Максимов Віталій

В Україні щорічно вкладають мільярди гривень в будівництво і ремонт доріг. Однак, стан багатьох доріг в нашій країні до цих пір поганий. Через це автомобілістам доводиться витрачати гроші на ремонт своїх машин. Сьогодні ми розповімо, як зберегти підвіску на поганій дорозі.

Як зберегти підвіску на поганій дорозі - today.ua

Швидкість

Конструкція ходової частини автомобіля розрахована на певне навантаження. Деякі водії вважають за краще долати перешкоди на високій швидкості, розраховуючи на підвіску своєї машини. Але в цьому випадку підвіска може не завжди допомогти, і тоді водій і пасажири відчують удар.

Сила удару залежить від перешкоди, ваги авто і швидкості. Якщо їхати по поганій дорозі на швидкості 40-50 км/год, то можна своєчасно запобігти зіткненню. Потрібно врахувати, що машина з Антиблокувальною системою при різкому гальмуванні і попаданні в яму може втратити керування.

Перешкоди

Водії можуть уникнути пошкодження ходової частини та коліс, знизивши навантаження на передню вісь.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Перед ямою потрібно відпустити педаль гальма і різко вичавити газ. Після того, як передні колеса проїжджають перешкоду, потрібно відпустити газ і натиснути на гальмо (відбудеться розвантаження передньої осі). Якщо швидкість не дуже велика, то перед перешкодою потрібно різко загальмувати і відпустити педаль гальма.

Як зберегти підвіску на поганій дорозі

Шини

Досвідчені водії знають, що низькопрофільні покришки не здатні пом'якшувати удари на поганій дорозі. Тобто в Україні їх ефективність далеко не така, як, наприклад, в країнах Західної Європи.

Деякі водії їздять по бездоріжжю на злегка спущених колесах. Це знижує навантаження на ходову частину. Але при цьому погіршується керованість і прискорюється знос шин.

Бічне розвантаження

Деякі водії проїжджають перешкоди, імітуючи входження в поворот, при якому розвантажується одна сторона автомобіля. Вони різко повертають кермо в сторону перешкоди, а потім повертають його в початкове положення. Так перерозподіляється навантаження на ту сторону машини, з якої знаходиться пошкодження дороги. Такий маневр вимагає певних навичок і дороги не з пожвавленим рухом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Перевантаження

Досвідчені водії, знаючи, що їм доведеться їхати по поганій дорозі, прибирають з салону і багажника все зайве. Так вони знижують вагу автомобіля і зберігають підвіску. Ми теж рекомендуємо знижувати в таких випадках вагу авто.

Раніше ми розповіли, як просто і недорого захистити кузов автомобіля від бруду.