Як при військовому стані продовжити термін перебування авто в Україні

Через повномасштабне вторгнення російських військ багато українців не змогли своєчасно вивезти з України тимчасово ввезені автомобілі на іноземній реєстрації. За таке порушення передбачається штраф 170 000 гривень або конфіскація машини. Проте, під час війни можна продовжити термін перебування авто…

Як при військовому стані продовжити термін перебування авто в Україні - today.ua

Згідно з українським законодавством, за форс-мажорних обставин термін тимчасового ввезення автомобілів на іноземній реєстрації зупиняється. При цьому, згідно із законом, форс-мажором вважаються військові дії та загальна мобілізація.

Це означає, що за порушення терміну перебування в Україні тимчасово завезеного автомобіля під час воєнного стану не можна штрафувати. І конфіскувати машину також не можна.

Як при військовому стані продовжити термін перебування авто в Україні Для продовження (або зупинки) терміну ввезення потрібно подати до митниці відповідну заяву, в якій зазначається причина, чому неможливо вивезти автомобіль з України. Рішення про продовження терміну ввезення приймає керівник тієї чи іншої митниці. Автомобілісту видається письмове рішення.

Це рішення стане в нагоді, коли вивозитимуть автомобіль з України. Якщо його не буде, то передбачається штраф чи конфіскація автомобіля.

Раніше повідомлялося, що на дорогах України знову будуть включені камери автофіксації порушень правил дорожнього руху.