Адвокат розповів, в яких випадках запис відеореєстратора може служити доказом у суді

Автор: Максимов Віталій

Багато українських автомобілістів купують відеореєстратори, адже їх запис може при необхідності стати важливим доказом у суді. Адвокат Вадим Володарський розповів, як потрібно використовувати відео з відеореєстратора в суді, і в яких випадках воно стане доказом.

Адвокат розповів, в яких випадках запис відеореєстратора може служити доказом у суді - today.ua

Згідно з рішенням Конституційного суду України, відео з реєстратора є доказом для суду, але тільки якщо воно записано без порушень. У суді можна надати тільки те відео, на якому момент події відображений випадково, як наприклад з камери відеоспостереження. Тобто автомобільний реєстратор теж підходить.

Але є багато нюансів. Головне, щоб відео використовувалося правильно і було належним чином залучене до справи.

У судах справа про ДТП може розглядатися в якості кримінального процесу (з жертвами або постраждалими), процесу по справі про адміністративне правопорушення (протокол складений поліцейськими), адміністративного процесу (наприклад, оскарження штрафу), і цивільного процесу (наприклад, про відшкодування шкоди після ДТП ).

Популярні зараз

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Кримінальний процес

Якщо за фактом ДТП відкрито кримінальне провадження, то слідчий під час огляду місця події з автомобіля вилучає відеозапис в якості речового доказу. Ці дії слідчого, якщо вони не вигідні автомобілісту, можна оскаржити, якщо, звичайно, буде порушення закону.

Автомобіліст може і сам (або через свого захисника) заявити про притягнення в якості доказу відео з реєстратора. Це робиться під час досудового слідства або відразу після закінчення розслідування і до того моменту, як матеріали відправлять у суд. Якщо заявити відео в суді, то його не приймуть до уваги.

Адвокат розповів, в яких випадках запис відеореєстратора може служити доказом у суді

Процес про адміністративні правопорушення

Якщо водій не згоден з рішенням поліції, то він може довести свою правоту за допомогою відеореєстратора. В цьому випадку відео прикріплюється до всіх матеріалів справи, можна в суді, відповідним клопотанням. Суд не має права його відхилити.

Адміністративний і цивільний процеси

Під час судового розслідування суд досліджує тільки оригінал відеозапису, а не копію. Всі докази повинні подаватися разом з позовною заявою або до відкликання на позовну заяву в разі відповіді. Якщо відео надати прямо в суді, то для цього повинні бути вагомі підстави, інакше суддя його не прийме.

Електронний доказ має бути на тому носії, на який його було записано. Тобто, якщо відео знято на пристрій Apple, суд не прийме електронний носій з копією запису.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відеореєстратор допоміг вже багатьом українським водіям відстояти свою правоту. Це важливий «свідок», який завжди з вами, коли ви за кермом.

Раніше стало відомо, що якщо співробітник поліції не підписав цифровим підписом докази порушення автомобілістом правил дорожнього руху, то суд їх не прийме і не буде накладати штраф.