Адвокат розповів, в яких випадках запис відеореєстратора може служити доказом у суді

Багато українських автомобілістів купують відеореєстратори, адже їх запис може при необхідності стати важливим доказом у суді. Адвокат Вадим Володарський розповів, як потрібно використовувати відео з відеореєстратора в суді, і в яких випадках воно стане доказом.

Адвокат розповів, в яких випадках запис відеореєстратора може служити доказом у суді - today.ua

Згідно з рішенням Конституційного суду України, відео з реєстратора є доказом для суду, але тільки якщо воно записано без порушень. У суді можна надати тільки те відео, на якому момент події відображений випадково, як наприклад з камери відеоспостереження. Тобто автомобільний реєстратор теж підходить.

Але є багато нюансів. Головне, щоб відео використовувалося правильно і було належним чином залучене до справи.

У судах справа про ДТП може розглядатися в якості кримінального процесу (з жертвами або постраждалими), процесу по справі про адміністративне правопорушення (протокол складений поліцейськими), адміністративного процесу (наприклад, оскарження штрафу), і цивільного процесу (наприклад, про відшкодування шкоди після ДТП ).

Кримінальний процес

Якщо за фактом ДТП відкрито кримінальне провадження, то слідчий під час огляду місця події з автомобіля вилучає відеозапис в якості речового доказу. Ці дії слідчого, якщо вони не вигідні автомобілісту, можна оскаржити, якщо, звичайно, буде порушення закону.

Автомобіліст може і сам (або через свого захисника) заявити про притягнення в якості доказу відео з реєстратора. Це робиться під час досудового слідства або відразу після закінчення розслідування і до того моменту, як матеріали відправлять у суд. Якщо заявити відео в суді, то його не приймуть до уваги.

Адвокат розповів, в яких випадках запис відеореєстратора може служити доказом у суді

Процес про адміністративні правопорушення

Якщо водій не згоден з рішенням поліції, то він може довести свою правоту за допомогою відеореєстратора. В цьому випадку відео прикріплюється до всіх матеріалів справи, можна в суді, відповідним клопотанням. Суд не має права його відхилити.

Адміністративний і цивільний процеси

Під час судового розслідування суд досліджує тільки оригінал відеозапису, а не копію. Всі докази повинні подаватися разом з позовною заявою або до відкликання на позовну заяву в разі відповіді. Якщо відео надати прямо в суді, то для цього повинні бути вагомі підстави, інакше суддя його не прийме.

Електронний доказ має бути на тому носії, на який його було записано. Тобто, якщо відео знято на пристрій Apple, суд не прийме електронний носій з копією запису.

Відеореєстратор допоміг вже багатьом українським водіям відстояти свою правоту. Це важливий «свідок», який завжди з вами, коли ви за кермом.

Раніше стало відомо, що якщо співробітник поліції не підписав цифровим підписом докази порушення автомобілістом правил дорожнього руху, то суд їх не прийме і не буде накладати штраф.

Субсидії на комуналку: українцям розповіли, чим загрожує приховування доходів
Субсидія на комуналку оформляється з обов'язковим поданням декларації про доходи та витрати всіх мешканців, зареєстрованих в квартирі або будинку. Крі...
Степанов розповів, коли в Україні почнеться вакцинація від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу стартує в Україні вже в лютому. У цьому запевнив співвітчизників в ефірі телеканалу “Україна 24“ глава МОЗ України Максим ...
ПриватБанк обмінює біткоїни на гривні: як вивести гроші собі на картку
Біткоїни можна перевести в реальні гроші, але для цього потрібно обирати надійні компанії, які працюють з криптовалютою. Ризик нарватися на шахрая в ц...
Леся Нікітюк на Мальдівах похвалилася стрункими ногами: “Як модель з плакатів 90-х“
Телеведуча Леся Нікітюк вирушила у відпустку на Мальдіви, де в цьому році відпочиває більшість українських зірок. Тепер щодня Леся в Instagram хвалить...
Перевізники підвищують тарифи на проїзд у приміських маршрутках Києва: названі суми
Тарифи на проїзд у приміських маршрутках Києва вже незабаром стануть істотно вищими. Про це повідомили в Асоціації перевізників Київської області. ...