Як перереєструвати автомобіль після розмитнення: інструкція

Автор: Максимов Віталій

У жовтні 2023 року в Україну ввезли 21 800 автомобілів, що на 32,7% більше, ніж за аналогічний місяць 2022 року. Інтерес до євроблях не падає, тому ми сьогодні розповімо про те, які документи потрібні для реєстрації автомобіля у сервісному центрі МВС після його розмитнення.

Як перереєструвати автомобіль після розмитнення: інструкція - today.ua

Після розмитнення автомобіля спочатку треба пройти сертифікацію. Потім потрібно отримати експертний висновок у Експертній службі МВС про те, що ідентифікаційні номери та реєстраційні документи є справжніми. З літа 2023 року лише вживані автомобілі, які ввозять в Україну, зобов'язані проходити дослідження в Експертній службі МВС. Інші – за бажанням їх власників.

Потім на сайті Головного сервісного центру МВС потрібно отримати талон попереднього запису. Це також можна зробити в терміналі в самому сервісному центрі МВС.

Адміністратору сервісного центру МВС надають такі документи. По-перше, паспорт громадянина України з позначкою про реєстрацію (можна в електронній формі) або свідоцтво на проживання. По-друге, ідентифікаційний номер платника податків. По-третє, довіреність, якщо звертається уповноважена особа від імені власника транспортного засобу.

Популярні зараз

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

По-четверте, документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення ТЗ. Це може бути вантажно-митна декларація, посвідчення на право реєстрації, договір купівлі-продажу.

Як перереєструвати автомобіль після розмитнення: інструкція

По-п'яте, реєстраційний чи прирівняний до нього документ іноземної держави. По-шосте, сертифікат відповідності конструкції ТЗ встановленим вимогам безпеки дорожнього руху. По-сьоме, висновок про експертне дослідження автомобіля.

Після того, як автомобіль зареєструють у сервісному центрі МВС, на нього видається номерний знак та свідоцтво. При першої реєстрації автомобіля потрібно заплатити пенсійний збір. Його сума залежить від вартості автомобіля.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як ми вже говорили, у жовтні 2023 року до України ввезли 21 800 автомобілів на іноземній реєстрації. Це найбільша кількість ввезених євроблях до нашої країни за останні 14 місяців. Найчастіше минулого місяця в нашу країну ввозили такі євробляхи: Volkswagen Golf, Renault Megane, Skoda Octavia, Volkswagen Passat та Nissan Leaf. Слід зазначити, що перша п'ятірка євроблях із ввезення в Україну за останні місяці практично не змінилася.

Нагадаємо, з 2024 року в Україні автомобілі, на яких навчаються кандидати у водії, поміняють позначення з "У" на "Н".