Як не купити машину з підробленими документами та VIN-кодом

Щороку в Україні поліція виявляє тисячі автомобілів із підробленими документами та VIN-кодами. В результаті іноді навіть у сумлінних покупців можуть виникнути проблеми із законом. Сьогодні ми розповімо про те, як не купити автомобіль із підробленими документами чи номерами агрегатів.

Як не купити машину з підробленими документами та VIN-кодом - today.ua

Насамперед, треба зазначити, що автомобілі з підробленими документами та VIN-кодами найчастіше продають за довіреністю або розпискою, тобто без офіційного оформлення. Такі машини з обліку не знімають та на облік не ставлять.

В результаті сумлінний покупець, вся вина якого полягає в тому, що він піддався на вмовляння продавця і не став офіційно оформляти покупку, стає першим підозрюваним у кримінальному провадженні, відкритому за ст. 190 КК України. І йому загрожує не лише великий штраф, а й навіть обмеження волі на строк до 3 років. І тут важко довести свою невинність.

Тому при покупці автомобіля правильно буде його переоформити через сервісний центр МВС. У цьому випадку проведуть експертну оцінку автомобіля, перевірять документи та номери агрегатів. Так вам не потрібно буде переживати, що ви їздите на автомобілі з підробленими документами та VIN-кодом.

Але якщо з якоїсь причини ви все-таки вирішите купити машину за довіреністю, перед угодою проведіть її експертну оцінку. І не втрачайте документ з експертною оцінкою.

Раніше ми розповіли, як перевірити двигун при купівлі б/в автомобіля, щоб потім не витрачати гроші на його ремонт.