Today.ua

Кабмін заборонив українцям паркуватися на узбіччях

У жовтні 2023 року Кабмін України вніс кілька змін до Правил дорожнього руху. Частина цих нововведень стосується місць, де не можна зупиняти автомобілі.

Зокрема, наразі є п'ять дорожніх знаків, які дозволяють зупиняти автомобіль на автомагістралях та дорогах. Якщо такого знака немає, то зупиняти автомобіль заборонено (крім певних випадків).

Перший дозвільний дорожній знак - 5.42.1. Він позначає місця та майданчики для стоянки ТЗ, стоянку біля станцій метро та зупинок маршрутних транспортних засобів.

Другий дозвільний дорожній знак - 5.42.2. Він означає криті стоянки ТЗ (наземні чи підземні).

Третій дозвільний дорожній знак - 5.42.3. Він означає місця для розвантаження вантажних автомобілів, фургонів. Але не можна під цим знаком стояти після розвантаження транспортного засобу.

Четвертий дозвільний дорожній знак - 5.43. Він дозволяє стоянку транспортного засобу на проїжджій частині або вздовж проїжджої частини при зазначених на знаку або додаткових табличках умовах.

П'ятий дозвільний дорожній знак - 6.15. Він вказує водіям про розташування місця відпочинку із відповідною інфраструктурою. У цьому випадку йдеться про короткочасний відпочинок.

Зупиняти автомобілі на інших ділянках автомагістралей та доріг заборонено. Щоправда, це не стосується так званого правила 5 хвилин. Справа в тому, що при винесенні постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за стоянку в забороненому місці поліцейські повинні мати доказ, що автомобіль стояв у забороненому місці понад 5 хвилин.

Як доказ може бути використано, наприклад, відео з нагрудної камери поліцейського. Ось тільки на практиці часто буває, що поліцейські не фіксують таке порушення правил дорожнього руху протягом 5 хвилин. Очевидно, у них просто не вистачає на це часу. У результаті суди часто скасовують такі штрафи.

Нагадаємо, що у жовтні 2023 року Кабмін вніс ще дві зміни до ПДР. Так, тепер цілий рік, а не лише з 1 жовтня по 1 травня, як було раніше, поза населеними пунктами у всіх транспортних засобів мають бути включені денні ходові вогні або ближнє світло фар. Крім того, ременями безпеки тепер потрібно пристібати дітей, чий ріст до 150 сантиметрів (раніше – 145 см).

Нагадаємо, з 2024 року в Україні автомобілі, на яких навчаються кандидати у водії, матимуть позначення "Н", а не "У", як раніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ