Кабмін запровадив новий порядок перевірки водіїв на алкоголь

В Україні внесли зміни до процесу перевірки водіїв на стан алкогольного сп'яніння. Відповідну ухвалу вже прийняв Кабінет міністрів, повідомив представник українського уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Кабмін запровадив новий порядок перевірки водіїв на алкоголь - today.ua

За його словами, тепер огляд водія, якого підозрюють в керуванні автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, на місці зупинки транспортного засобу має записуватись на відео. Якщо немає можливості зробити відео, то правоохоронці зобов'язані запросити двох свідків.

Відеозапис, на якому відображено процес огляду водія на місці зупинки автомобіля, має бути обов'язково прикріплений до адміністративного протоколу про правопорушення.

Як бачимо, нововведення невеликі, але дуже важливі. Щоправда, ми маємо деякі питання щодо них. Наприклад, де поліцейські братимуть свідків, якщо вони, наприклад, вночі зупинять водія, якого запідозрять у вживанні алкоголю? У цьому випадку, значить, на перший план виходить технічне оснащення співробітників поліції, щоб вони мали можливість записувати відео, яке можна було б використовувати як доказ у суді.

Тим часом, в Україні керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння – це одна із найчастіших причин ДТП. Також часто дорожні аварії в нашій країні трапляються через те, що водії перевищують встановлений швидкісний режим, не дотримуються дистанції, порушують правила проїзду перехресть та маневрування.

Кабмін запровадив новий порядок перевірки водіїв на алкоголь

Нагадаємо, у прилада Drager Alcotest 6820, яким користуються українські патрульні поліцейські для визначення рівня алкоголю в крові водіїв, є допустимі похибки. Про це свідчать його технічні характеристики. Київський апеляційний суд у справі №754/13995/21 раніше виправдав водія, у крові якого був підвищений вміст алкоголю якраз через допустимі похибки.

Суд визнав, що результат огляду в 0,22 проміле не може свідчити про перебування водія у стані алкогольного сп'яніння, оскільки такий знаходиться в межах похибки. Тобто водія у цьому випадку не можна притягувати до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Внаслідок цього адміністративну справу закрили, а водій відбувся легким переляком.

Раніше, у січні 2023 року, українська поліція закликала водіїв дотримуватися правил дорожнього руху, оскільки збільшується кількість ДТП. З таким самим закликом правоохоронці звернулися і до пішоходів.