Кабмін проти простого розмитнення автомобілів по Саакашвілі

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль виступив проти нової схеми розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, яку раніше запропонував глава Виконавчого комітету Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі. Про це в Facebook розповів Саакашвілі.

Кабмін проти простого розмитнення автомобілів по Саакашвілі - today.ua

У листі прем'єр-міністра говориться, що під час засідання Національної ради реформ у міністерств виникли різні позиції щодо схеми розмитнення «євроблях», яку запропонував Саакашвілі.

Тому Уряду потрібен час, щоб оцінити наявність фінансового ресурсу на введення нової схеми розмитнення і очікуваний ефект від неї.

Нагадаємо, Саакашвілі пропонує відібрати у митниці право оцінювати автомобілі на іноземній реєстрації, які хочуть легалізувати в Україні. Це право мають отримати самі автомобілісти. Вони зможуть в додатку або на порталі «Дія» вводити дані свого автомобіля (марку, тип двигуна і т.д.), а система їм покаже, скільки потрібно заплатити за розмитнення.

Крім того, суть реформи полягала в тому, що мито скасовується взагалі. ПДВ залишається тільки з акцизу, який розраховється за чіткою формулою.

Саакашвілі стверджує, що розмитнення буде коштувати в два рази менше, ніж зараз, а державний бюджет отримає більше грошей за рахунок викорінення корупційних схем.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україну незаконно ввезли близько 130 тисяч б/в автомобілів з Європи і США.