Кабмін підготував неприємний сюрприз власникам SUV

Автор: Максимов Віталій

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів, який передбачає заборону поїздок автомобілів територіями об'єктів природно-заповідного фонду. Про це свідчить сайт українського уряду.

Кабмін підготував неприємний сюрприз власникам SUV - today.ua

Про те, що в Україні хочуть заборонити поїздки на автомобілях по територіям об'єктів природно-заповідного фонду, стало відомо восени 2023 року. Тоді Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів повідомило, що воно розробило відповідний проект закону. Його мета – екологічний захист територій об'єктів природно-заповідного фонду.

Тексту цього законопроекту ще немає у загальному доступі, тому ми поки що не можемо точно сказати, як діятимуть ці обмеження.

За словами міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Руслана Стрільця, документ пропонує суворіші заборони та посилення відповідальності за їх порушення. Пересуватися на автомобілях по природно-заповідних територіям можна буде лише дорогами загального користування, вулицями міст та інших населених пунктів та на приватних територіях. Також планується обмежити експлуатацію у таких районах ендуро-мотоциклів, квадроциклів та баггі.

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Руслан Строєлець наголосив, що при розробці цього законопроекту брався до уваги досвід інших країн. Наприклад, в Ісландії в деяких районах взагалі заборонені позашляховики, оскільки вони завдають шкоди ґрунтовому покриву та рослинності. Порушників штрафують у розмірі до 4500 доларів. У США існує черга, щоб отримати дозвіл на поїздку певними територіями.

Кабмін підготував неприємний сюрприз власникам SUV

Незабаром цей проект закону зареєструють у Верховній Раді (його текст стане загальнодоступним). Далі його розгляне профільний парламентський комітет. Далі цей документ винесуть до сесійної зали парламенту для обговорення народними депутатами. Чи приймуть вони його? Це покаже час.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Зелені" давно просять заборонити "джипінг" у Карпатах та в інших заповідних районах. Вони кажуть, що позашляховики та пікапи завдають великої шкоди флорі й фауні, призводять до ерозії ґрунту, і загалом шкодить природі. У 2022 році президент Володимир Зеленський навіть доручив прем'єр-міністрові Денису Шмигалю опрацювати питання, порушені в електронній петиції №22/163240-еп "Про регулювання джипінгу в Україні", яка набрала 25 000 підписів, необхідних для її розгляду президентом України.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, хто заплатить компенсацію за знищений під час війни автомобіль.