Готуємо машину до зими: що потрібно обов'язково зробити

В Україну вже прийшли перші нічні заморозки, що не дивно, так як настав листопад. Скоро похолодає ще більше, тож сьогодні ми розповімо про те, як підготувати автомобіль до зими.

Готуємо машину до зими: що потрібно обов'язково зробити - today.ua

1. Встановити зимову гуму

Українським автомобілістам вже настав час міняти літню гуму на зимову, щоб знизити ризик потрапляння в ДТП. Деякі автомобілісти вже замінили гуму і цілком правильно зробили. За низьких температур літня гума втрачає еластичність, а це погіршує її зчіпні властивості.

2. Зробити діагностику ходової частини

Взимку автомобіль може втратити стійкість на дорозі з льодом навіть при незначному порушенні роботи підвіски або рульового управління. А це може призвести до дуже поганих наслідків. Тому не шкодуйте грошей на безпеку та зробіть у СТО діагностику ходової частини. Безпека понад усе.

3. Перевірити акумулятор

Акумулятор потрібно повністю зарядити, перевірити рівень електроліту та його щільність. Якщо рівень нижчий за норму, то його слід відновити. Чи є у вас у запасі пускові дроти для прикурювання? Ні? Тоді обов'язково купіть їх. Вони можуть дуже стати в нагоді, коли на вулиці сильний мороз.

Готуємо машину до зими: що потрібно обов'язково зробити

4. Перевірити рівень антифризу

Перед настанням холодів обов'язково перевірте рівень антифризу. Досвідчені водії завжди возять у своєму автомобілі певний запас цієї рідини. На жаль, буває, що в дорозі раптом чомусь починає протікати бачок.

5. Перевірити гальмівні колодки

Перед зимою обов'язково перевірте стан гальмівних колодок. Звичайно, це можна зробити самостійно, але краще все-таки заїхати на СТО, щоби це зробили фахівці.

Пам'ятайте, при звичайній експлуатації машини внутрішня колодка стирається швидше за зовнішню. Але якщо автомобіль їздить в холодних або жарких умовах, в горах, або через конструктивні особливості, то внутрішні колодки іноді зношуються помітно швидше за зовнішні, залежно від моделі авто.

6. Перевірити мастило

Не забудьте перед настанням холодів перевірити мастило та замінити його. У продажу є спеціальні сорти мастила для зими.

Готуємо машину до зими: що потрібно обов'язково зробити

7. Перевірити роботу системи опалення

Частина тепла, що дає двигун автомобіля, йде на обігрів салону. За допомогою заслінок повітря прямує на скло, в обличчя або ноги. Система опалення досить проста, але іноді з нею можуть виникнути проблеми, причому по "закону бутерброду" в самий невідповідний для цього момент. Тому вже зараз, у листопаді, перевірте систему опалення свого автомобіля.

8. Витратьте літнє дизельне паливо

Багато українських автомобілістів в умовах війни зробили запас палива. Але вони запасалися влітку. А тоді у продажу було літнє дизельне паливо. Але є ще час, щоб витратити його. Замість нього зробіть запас зимового ДП.

Звичайно, це далеко не всі роботи, які роблять автомобілісти перед зимою. Потрібно ще, наприклад, перевірити всі ремені та патрубки на мікротріщини, злити просту воду з бачка склоомивача і залити рідину, яка незамерзає, перевірити двірники, а також захистити кузов, лакофарбове покриття, фари та скло.

Нагадаємо, раніше експерти повідомили, скільки в листопаді 2022 року в Україні коштуватиме бензин, дизельне паливо та автогаз.